Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün popülerliği, kullanıcı sayısında artış görülmektedir ve her geçtiğimiz gün sosyal medya mecralarına bir yenisi eklenmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün popülerliği, kullanıcı sayısında artış görülmektedir ve her geçtiğimiz gün sosyal medya mecralarına bir yenisi eklenmektedir. Facebook, Twitter ve Linkedin kullanılan en popüler sosyal mecralardandır.


Sosyal medyanın önemli bir etkileşim ve dağıtım noktası olduğu bir gerçek. Fakat şirketler bu alanı ne kadar etkin ve doğru kullanabilmektedirler ? Bir çok işletmenin sosyal medya mecrasında müşterilerinin çoğunlukla memnuniyetten ziyade şikayetlerini ifade ettiklerini görürüz. Böylesine bir tehlikenin söz konusu olduğu mecrada nasıl yol almak gerekir? Kuristem olarak bu noktada Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz ile

-Sosyal medya hesaplarınızın ve sayfalarınızın nasıl kullanılması gerektiği ,

-Büyüme sürecinizde ne yapılması gerektiği,

-Kriz durumlarınızda hangi yolların izlenmesi gerektiğini

-İmaj yönetiminin nasıl olması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. .

 

Sosyal medya üzerinden ürün satışı yapmak, reklamlarınızı duyurmak, markanıza bilinirlik katmak istiyorsanız iyi bir sosyal medya profiline sahip olmanız gerekir. İnternet dünyasında günlük ortalama olarak 1 milyar kişi çevrimiçidir. Bu kişilerin büyük çoğunluğu sosyal medya hesaplarına giriş yapar. Bu noktada tanıtımınızı yapacağınız en iyi platformun sosyal medya olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

-Hedef Kitlesinin Belirlenmesi, doğru analizler sonucu hedef kitlesinin belirlenmesidir. Doğru analiz, bu hedef kitlesinde bulunan kişilerin yaş aralığının, cinsiyetinin, nelerden hoşlandığının tam olarak bilinmesi ile saptanır.

-İçerik Yömetimi, sosyal medya yönetiminde önemli bir yere sahiptir. Eğer sosyal medya hesapları etkin bir şekilde kullanılır, markanıza ait görselleri doğru tanıtırsanız arama motorlarında yukarı çıkmanız söz konusu olur.

-Rakip Kitleniz, sosyal medya yönetimi içerisinde rakiplerinizin de analizi yapılmalıdır. Onların nasıl yol izlediklerinin takip edilmesi gerekir. ,


Sosyal Medya Yönetimi Sözleşmesi

Sosyal medya yönetimi sözleşmesi, sosyal medya yönetimi kapsamında hizmet almak isteyen şirketle aramızda yaptığımız, maddelerinin kişinin ve markanın ihtiyacına göre değiştiği, hizmet süresinin belirtildiği, şirketin hizmet koşullarının ve çalışma şeklinin belirtildiği sözleşmedir.

Sosyal medya yönetimi bir pazarlama ağıdır. Türkiye'de 42 milyon kullanıcısının olduğu bir pazarlama ağının olduğunu düşünün ! Bu ağ sosyal medya mecralarıdır. Arama motoru reklamları birçok bilgiyi vermektedir. Fakat Facebook ve Twitter veri konusunda pek çok yerde yetersiz kalabiliyor. Böyle bir durum karşısında Kursistem, sosyal medya yönetimi hizmeti sayesinde hedef kitlenize kolayca ulaşır, yatarıcı fikirlerle markanızın bilinirliliğini arttırır.


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.