İnternet Reklamcılığı
İnternet Reklamcılığı
Yeni medya dediğimiz online kanallarda marka, ürün veya hizmetlerin internet aracılığıyla tanıtılmasına internet reklamcılığı denilir.

İnternet Reklamcılığı

Günümüzde yeni medya dediğimiz online kanallarda marka, ürün veya hizmetlerin internet aracılığıyla tanıtılmasına internet reklamcılığı denilir. Bu reklamlar arama motorlarında çıkan sayfaların üst, alt ve sağ kısmında yer alan reklamlardır.

Kursistem olarak biz, hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize ulaştırmak için internek reklamcılığı adı altında çalışmalar yapmaktayız. İnternet reklamcılığı, kullanıcıların aradıkları kelimeleri temel alır. Bu nedenle hangi reklamlarda çıkacağınız sizin belirlediğiniz anahtar kelimelere bağlıdır. Örneğin ofis mobilyaları imal eden bir firma, yönetici koltuklarında bir kampanya yapmış bulunmakta. Kullanıcılar yönetici koltukları veya ofis mobilyaları doğrultusunda bir arama yaptığında çıkan sonuçlarda bu firmanın reklamlarına ulaşırlar. İnternet reklamcılığı reklam veren için bir çok kazanç sağlar.


İnternet Reklamcılığı Size Ne Kazandırır?

-Kapsama alanı geniştir; İnternet kullanıcılarının sayısı dünya genelinde hızla artmaktadır. İnternet reklamcılığı bu denli geniş bir kitleye erişim imkanı sağlar.

-İnteraktiftir; İnternet kanalları aracılığı ile birçok müşteri ile çift taraflı etkileşim imkanı sağlar. Bu sayede internet reklamcılığı, bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş reklam oluşturabilme imkanı sunar. Başka bir ifade ile satışa yönelik promosyonlarla katılımı sağlar ve hedef kitleye ait verilerin toplanma imkanı vardır.

-Ölçülebilirdir; Reklamınızı görenlerin sayısı, hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi satın alanların sayısı ile ilgili raporlar sunar. İnternet reklamcılığının ölçülebilirliğinin diğer avantajları ise, reklamınıza ilgi gösterenlerin demoğrafik yapısını ve reklamın dönüşüm oranlarını rapor eder.

-Sadece reklamınız tıklandığı zaman ödeme yapabileceğiniz reklam türlerini seçerek size ulaşılan kişi sayısına göre ödeme avantajı sunar.

-Düşük maliyet; Geleneksel reklam faaliyetleri ile kıyaslandığında maliyeti daha da düşüktür. Çok daha az maliyetle daha geniş kitlelere ulaşılır.


İnternet Reklamcılığı Nelerdir ?

-Arama Motoru Reklamcılığı

Arama terimleri ile yapılan arama sonuçlarında çıkar. Arama motoru reklamcılığı, internet reklamcılığının en etkilisidir. Google, arama motorlarında reklam verebilmek amacı ile Google Ads ( Adwors ) hizmetini kullanır.


-Video Reklamcılığı

-Google arama motorundan sonra Dünya'nın ikinci büyük arama motoru Youtube'dir. Youtube arama motorlarında reklam verebilmek amacı ile Google Ads ( Adwors ) hizmetini kullanır. Çünkü bu iki arama motoru da Google bünyesindedir. Youtube reklamları izlenme süresi, gösterim başına ve tıklama başına göre ücretlendirilmektedir.


-Banner

Birçok web sayfalarında farklı ölçülerde bulunan yerleşimlere konulabilen hareketli yada hareketsiz reklam görsellerine banner denir. Banner için reklam verenler gösterim başına yada tıklama başına ödeme yapma seçeneğine sahiptir.

 

-Mobil Uygulama Reklamları

Mobil uygulama alanında reklam verenler için, uygulamalarının indirilebilmesini sağlamak en önemli durumdur. Mobil uygulama reklamları birçok farklı dijital reklam ağında gösterilebilir olması ile oldukça avantaj sağlar. Mobil uygulama alanında reklam verenler, yükleme veya uygulama içinde gerçekleşmesini seçtikleri bir işlem için ücretlendirilmektedirler.


_Sosyal Medaya Reklamcılığı

İnternet reklamcılığının vazgeçilmez kanallarından biri de Sosyal Medya Reklamcılığıdır.

Bu alanda reklam verenler potansiyel müşterilerine erişmek için çoğunlukla Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin gibi sosyal paylaşım siteleri tercih ederler. Bu paylaşım siteleri içinde ise Facebook, en çok tercih edilen sosyal medya mecrasıdır. Facebook alanında reklam verenler demografik, konum bazlı ve yeniden pazarlama hedeflemeleri yapabilir. Ayrıca fotoğraf, video, döngü ve slayt gösterisi gibi reklam formatlarını seçerek reklamlarını yayınlayabilirler. Facebook alanında reklam verenler yayınlayan reklamın tıklama sayısına göre ödeme yapabilme imkanına sahiptir.


-E Posta Reklamcılığı

İnternet reklamcılığı çeşitleri arasında E-Posta reklamcılığı çok tercih edilir. İşletmeler ürün ya da hizmetleri için hedef kitlelerinde bulunan kişilerin kurumsal e-posta adreslerine toplu reklam içeriğine sahip e-postalar gönderirler

Reklam verenler kendi e-posta datalarının dışında Gmail ve Yandex Mail, olmak üzere e-posta servislerinde ürün ve hizmetlerinin reklamlarını gösterebilirler. Gmail’de reklam yayınlayabilmek için Google Ads (AdWords) hizmetinden Yandex.Mail’de reklam yayınlanabilmesi için ise Yandex Direct'ten yararlanılır.


-İçerik Reklamcılığı

Tanıtım yazıları çoğunlukla trafiği yüksek haber ve blog sayfalarında yer alır. İnternet kullanıcılarının ziyaret ettiği web sayfalarının sahip olduğu içeriklerin bir kısmı reklam içeriği olan tanıtım yazılarından oluşur. Etkili bir internet reklamcılığı türü olan içerik reklamları diğer internet reklamcılığı çeşitlerinde olduğu gibi konum hedeflemesi ve demografik hedeflemeler gerçekleştirilebilmektedir.


İnternet reklamcılığı stratejileri, müşteri davranışlarına göre reklam kampanyalarını iyileştirmekle birlikte rakip hizmet veya ürünler baz alarak reklam vermek gibi bir çok yöntemlere sahiptir.

Kursistem, hizmetlerinizi, ürünlerinizi potansiyel müşterilere ulaştırmakla birlikte sizlere yeni müşteri potansiyeli de yaratır. B2B ve B2C faaliyette bulunan tüm şirketler, uzman kadromuz ile hedef kitlenize ulaşmanızda, kazanç sağlamanızda, marka bilinirliliğinizin artmasında sizlerin memnuniyetini yüzde yüz garantiliyoruz.


 


 


 


 


 


 


 


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.