Web tasarım nasıl yapılır ?

Web tasarım nasıl yapılır ?

     Web sitesi nasıl yapılır  sorunun oldukça sık sorulduğu bir ortamda web sitesinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler vererek sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini gördük, bu bağlamda web sitesi nasıl yapılır sorgusuna bir açılım getirdik.

      İnsanların günümüz dünyasında  web sitelerine olan merakları ve bilgisayar başında web sitelerinde harcadıkları zaman artıyor. Kimileri bu dijital platformu işkolu biçimine çevirerek para kazanmanın yollarını ararken, kimileri kendi kullanımında olacak web sitelerini kendi bünyelerinde yapmak istiyorlar. Oluşan talebe istinaden insanlar web sitesi nasıl yapılır, web sitesi tasarımı nasıl yapılır diyerek sorgulamaktalar. Kısa ismiyle web sitesi olarak geçen fakat anlamını genişlettiğimizde; internet üzerinde yerleşik bulunan, tarayıcılar (web browser) aracılığıyla erişilerek görüntülenebilen dijital uygulamalar yumağı olarak adlandırabileceğimiz olgudur web siteleri. Web sitesinin çalışmasında kilit rol oynayan yegane faktör web server (internette kamuya açık olarak erişilebilen bilgisayar) üzerinde yayın yapan hosting (web server üzerinde ulaşılmak istenilen alanadıyla eşleştirilmiş bölge) alanıdır. Siz internet üzerinde bir web sitesine erişmek istediğinizde internet üzerinde bulunan DNS serverlar (Domain Name Server) erişmek istediğiniz hosting alanına sizi yönlendirerek, web sitesinin online (çevirimiçi) cihazınızda bulunan web browser üzerinde görüntülenmesini sağlar. Bu aşama web sitelerinin görüntülenerek insanlara ulaşmasının sadece ufak bir parçasıydı.

    Web sitesi öncelikle tasarım konusunda bir uzmanlık isteyen konudur. Renklerin uyumu,site içerisinde ki fotoğrafların nasıl seçileceği,boyutlarının göz yormaması ve site hızına artı değer katması konusunun dikkate alınması, site içersin de oluşturulan yazıların nerelere yerleştirileceği ve nasıl bir düzen içerisinde olacağı gibi bir çok alt başlıkta inceleyebileceğimiz bir bilim ve sanat birlikteliğidir desek yanlış olmaz. Kursistem bilişim teknolojileri olarak bizler sizin ilgili iş  kollarında  hayallerinizi web sayfanıza yansıtmaya ve tüm bu alt başlıkta işlediğimiz konuları alanlarında uzman ekiplerimizin birleşerek sizlere  en iyi hizmeti vermek için 7 gün 24 saat çalışan bir yapıyız. www.kursistem.com adresinden bizlere ulaşabilir  ve katılımcı yönetim modeli sizleri aramızda görüp fikirlerinizi hayata geçirip bizlerin hayallerinizi sisteme dökmemize olanak sağlayın.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

9390