Web Sitesi Nasıl Kurulur ?

Web Sitesi Nasıl Kurulur ?

Çeşitli yazıların, fotoğrafların, videoların bulunduğu dijital platformlara internet sitesi denilmektedir. Rakiplerinizin arttığı dijital platformda hedef kitlenize ulaşabilmek, marka bilinirliliğinizi, hizmetlerinizi tanıtabilmek, google arama motorlarında üst sıralarda kalabilmenizle mümkündür. Bu da profesyonel destek almanızın gerektirir. Web sitesi nasıl kurulur? Web sitesi kurmak için ne gerekir? içeriğimizin detaylarında.

 

Web sitesi kurarken ilk önce bir alan adı (domain) almanız gerekir. Örneğin Kursistem'in alan adı kursistem.com' dur. Google arama motoruna kursistem yazıldığında ekranda bulunan sayfamıza ulaşılır. Tabi aldığımız alan adı yeterli değil. Bir de aldığımız bu alan adı üzerinden wordpress.org'un sunduğu wordpress yazılımını yüklememiz gerekir. Wordpress yüklendikten sonraki aşama da ise sitemizin akışına göre bir tema seçip, satın alıp, kurmaktır. Bütün internet sitelerinin temelinde bu üç aşama vardır. Buraya kadar web sitesi nasıl kurulur ? sorusuna cevap verdik. Ancak siteleri birbirinden ya da rakiplerinden ayıran ve kârı arttıran en önemli fark tasarım kısmıdır. Bu noktada işinizi eğer ciddiye alıyorsanız işi bilen uzman birinden destek almalısınız. Kursistem olarak web tasarımı alanında kaliteli başarılı çalışmalarımız ile birçok referansa sahibiz. Yukarıda değindim bu üç aşamadan sonra mevcut bir siteniz var ve hayırlı olsun. Simdi bu siteyi aktifleştirmeniz gerekecek bunun için de aldığınız alan adını bir yerde barındırmalısınız. Şimdi de barındırma hizmeti yani hosting satın almalı ve barındırma hizmetini alan adı ile birbirine bağlamalısınız bunu da barındırma hizmeti panelinizden yapabilirsiniz. Bu anlamda müşterilerimize teknik destek sağlamaktayız. Bunun sonucunda ise barındırma hizmetinin size verdiği sunucunun adreslerini alan adına tanımlayacaksınız. Ancak bu sayede internet sitenizde ki yazılarınız okunur, fotoğraflarınız görülür veya videolarınız izlenir.

 

Bundan sonraki süreçte Dünya genelinde tercih edilen wordpress hazır alt yapı sistemini seçerek internet sitenizi kendi tercihlerinize göre özgünleştirebilirsiniz. Böylelikle web sitesi nasıl kurulur ? sıfırdan başlayanlar için özellikle açıklayıcı bir yazı olduğunu ümit ediyorum.

Rakiplerinizin arttığı ve kimliğiniz niteliğini taşıyan dijital platformda hedef kitlenize doğru yollarla zaman kaybetmeden ulaşabilmek ve marka bilinirliliğinizi Google arama motorunda uzun süre üst sıralarda tutmak için profesyonel destek almanız şart dilerseniz buna bir de bizi ziyaret ederek karar verin.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

6812