01-01-1970


Web sitenizin değerini artırın!

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

2015 yılında Google ve diğer arama motorlarında web sitenizin değer konusunda  önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü arama motorlarında pagerank yerine artık pagespeed olayı yer almaktadır.

Sahip olmuş olduğunuz web sitelerinizin yapılarını 2015’te Google ve diğer arama motorlarına göre uyarlamanız da fayda vardır. Yeni çıkan yapılara ayak uydurmanız gerekmektedir. Kursistem Bilişim Teknolojileri olarak kendimiz de arama motorlarının kabul ettiği yapıya geçiş yapmaktayız. Ana sayfanızın ve diğer detay sayfalarınızın html ve css teknolojilerinde yeni çıkan yani HTML5 ve CSS3 teknolojilerine geçiş yapması gerekecektir.

Twitter’ın çıkartmış olduğu bootstrap teknolojisi html ve css kodlamasında zayıf olan kişilerin rahatlıkla kullanabilmesini sağladığı bir yapıdır. Yalnız bootstrap kullanırken bazen sizlere sıkıntı yaşatabilir sizlere tavsiyemiz normal olarak css kodlamasında kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Çünkü bootstrap yapacağınız alanları css ile de yapabilirsiniz.

Sitenizi yaparken çok fazla resimden kaçın çünkü yeni arama motorlarında artık pagespeed değer kazandığı için sitenizi hızlandırmanız ve geliştirmeniz gerekmektedir.

 Bu sayede kullanıcılar tarafından web siteniz ne kadar hızlı açılıyor ise o kadar web siteniz çok iyi değer alacaktır.

Sitenizi hızlandırmak için önem vereceğiniz yerler şunlardır;

  • Combine images using CSS sprites
  • Minify CSS
  • Minify JavaScript
  • Optimize images
  • Minify HTML
  • Leverage browser caching

Bu alanlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız web sitenizi arama motorlarına karşı bu alanları ne kadar kısabilirseniz o kadar performans alabilirsiniz.

 

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız destek@kursistem.com Mail Adresimize Mail Atabilirsiniz.

4149

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç