Web Site Tarayıcıları
Web site tarayıcıları, web sitelerini tarayıp içerikleri okumak için kullanılan bir yazılım programıdır.

Web Site Tarayıcıları

Web site tarayıcıları, web sitelerini tarayıp içerikleri okumak için kullanılan bir yazılım programıdır.

Ayrıca arama motoru dizinine girişler yapmak için de kullanılır. Arama motorlarının tamamı içerikleri okumak için web site tarayıcıları kullanır.

Bunlara arama motoru örümcekleri de denilmektedir. Bu örümcekler arama sonuçlarını geliştirmek için web siteleri tarar. Girilen yeni içerikleri ve düzenlenen içerikleri bulup dizine ekler.

İçerik analizi yapmak için geliştirilen analiz araçları, arama motoru örümceklerini örnek almaktadır.

Kullanılan web site tarayıcılarının web sitelere olumsuz etkisi olmamalıdır. Taramada tüm sayfaların aynı anda taranması web site hızının düşmesine neden olur. Analizlerin web sitelere zarar vermeden yapılması için içerik analiz araçları özel algoritmaya göre çalışır. Çoğunlukla ardışık sunucu istekleri için istekler arasında bekleme süresi bulunur. Bu özel algoritma site sağlığının zarar görmeden analizlerin gerçekleştirilmesini sağlar.

Web Site Tarama Aracı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Arama motoru dizini, arama sonucunda yer alan sayfalarında depolandığı yerdir. Dizinde yer alan indexler olmadan arama motorlarının kısa süre içerisinde sonuç vermesi mümkün değildir. Arama motoru dizini olmasaydı her anahtar kelime için inceleme yapılması gerekirdi. Bu durum da arama sonuçlarına ulaşmanın aşırı derecede uzun sürmesine neden olurdu.

Arama motorları, web site tarama araçları kullandığı için yapılan aramalardan saniyeler içerisinde sonuç alınır. Web site tarayıcıları benzer algoritmayı kullandığı için arama motorlarını anlamamızı sağlar.

Geliştirilen web site tarama araçları, ayrıca serp sıralamasını geliştirmeyi sağlar. Web site içeriklerine arama motoru gözüyle bakmamızı, varsa hataları kısa süre içerisinde görmemizi sağlar. Bu sayede gerekli optimizasyonları yapmamız kolaylaşır. Doğru yapılan optimizasyon beraberinde yüksek sıralama elde edilmesini sağlar.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

1273


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.