Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
Sosyal Medyada Satış Nasıl Yapılır ?
Sosyal medyada satış nasıl yapılır ? Sosyal medyada satış yapmanın avantajları nelerdir ?

Sosyal Medyada Satış Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Sosyal Medyada satış nasıl yapılır konusu hakkında bilmek isteyeceklerinize yer vererek ticaretinizde bizim de katkımız olsun istedik.

Bir kullancının sosyal mdyada vakit geçirmesinin onlarca nedeni bulunmakta. Bu nedenler anı paylaşmak, arkadaşlarını, tarzını beğendiği blogger’ları takip etmek ya da yepyeni yerler, mekanlar, ürünler, markalar keşfetmek için olabilir. İnstagram kullanıcı sayısının hergeçen gün artması, trafiğinin artması sonucunda da sosyal medya, internetten alışverişin, ve ürünlerini tüketicilerle buluşturmak isteyenlerin doğru hedef kitlesiyle buluşmasını sağlayan satış ve pazarlama kanalına dönüştü.


Sosyal Medyada Satış Yapmak

Sosyal medyada satış yapmak ya da satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, en fazla dikkat etmeniz gereken konu WOM, yani ürününüzün ya da sunduğunuz hizmetin ağızdan ağıza yayılabilme özelliğine sahip olmasıdır. İyi ve etkili bir WOM için ise yapmanız gereken en önemli şey, hikayesi olan görselleri paylaşmanız olacaktır. Örneğin, aynı zamanda takipçisi olduğum öğretmenlik mesleğini bırakıp geri dönüşüm ürünleri üzerinde birbirinden güzel tasarımlar yapmak gibi sizinde bir hikayeniz varsa paylaşımlarınızın odağı olan hikayeleriinize koyabilirsiniz. Ya da sadece kendi hikayeniz değil şirket kültürünüzün hikayesi olabilir. Ürünlerinizi satın alan müşterilerden kullanım esnasında bir görsel talep debilir bu görseli sadık müşteriniz diye hikayenizde paylaşabilirsiniz. Hisleri uyandıracak sıcak temaslar kurmak güzeldir.

Markanız kimlere hitap ediyor ? Annelere mi, spor yapanlara mı? Takı kullanmayı sevenlere mi? Hedef kitlenizi belirlerken kendinize sorduğunuz bu sorulara cevap verdikten sonra, Sosyal medya mağazanız için oluşturacağınız dile karar verebilir; yalın, trendy, renk uyumuna sahip, özgün ve benzeri az olan bir görsel dil oluşturup tüketicilerinizle buluşabilirsiniz


Sosyal Medyada Satış Yapmanın Avantajları

Sosyal medyada satış yapmanın avantajları oldukça fazla. Fakat Instagram, diğer bazı mecralarda olduğu gibi bir linkle websitenize yönlendirme yapıp satış yapmanıza izin vermemekte. Instagram’ın bu yaklaşımına rağmen, global hazır e-ticaret platformlarıyla ve bunlara entegre gelen ödeme sistemleriyle Instagram’da satış yapabilmeniz mümkün. Bildiğiniz gibi bu noktada karşınıza e-ticaret platformlarının aylık paket ücretleri, Türkçe dil desteği ve ödeme sisteminin yıllık sabit hizmet bedeli gibi ödemeler çıkmakta. Bu noktada güvenli sipariş ve ödeme yapabileceğiniz bazı mekanizmalar bulunmakta. Bunlara üye olup satış sayfası açarsanız indirimli kargo fiyatlarından faydalanma imkanlarına sahip olursunuz. Üyeliğin ücretsiz olduğunu, sadece yaptığınız satışlar üzerinden komisyon kesintisi yapıldığını da hatırlatalım.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

7901


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.