Sosyal Medyada Satış Artırmak

Sosyal Medyada Satış Artırmak

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve internet kullanımı her geçen gün artmakta. Bu dogrultuda insanların alışveriş alışkanlıklarıda değişerek online mecralarda yaygınlaşmaya başladı. Bu sayede de e ticaret siteleri var olmaya başladı. Sosyal medya bu yöntemler arasında en etkililerden bir tanesidir. Bu durumun nedeni google raporlarına göre Türkiye’de internet kullanıcılarının %92’si sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor! Peki sosyal medyada satış artırmak nasıl sağlanır?

 

Bu içerikte rekabetin bu kadar yoğun ve kitlenin bu denli kalabalık olduğu sosyal medya mecralarında, e-ticaret siteleri öne çıkmak için neler yapabilir? Altın değerinde ki alternatifler üzerinde durduk. Bu içeriği iki dakika gibi kısa bir sürede okuyabilirsiniz.

 

Çevrim içi satışlarını nasıl artırabileceğini kara kara düşünmek nereden başlayacağını bilmek, binlerce diğer e-ticaret sitesinden nasıl öne çıkabileceğini düşünmek kadar korkutucu olabilir. E ticarette çevrim içi satışları artırmak için gereken ziyaretçileri çekmek te oldukça zorlaştı. Buna yardımcı olmak için popüler bir pazarlama kanalı olan sosyal medyaya bakalım ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak birkaç üst düzey sosyal medya pazarlama stratejisini gözden geçirelim.

Sosyal Medyada Satış Arttırmak İçin Stratejiler

-Sosyal mecraları mağaza vitrini olarak görmeyin. Paylaşımın bırakacağı etkiyi bilerek işe başlayın. İnsanlar ürün değil, duygu paylaşır. Yapılan bütün araştırmalar, sosyal medya paylaşımlarının; heyecan, korku, sevinç, eğlence, endişe ve değer yaratma güdülerinin sonucunda ortaya çıktığını gösterir. Bu yüzden ürün paylaşımlarınızı, haftalık planlarınızda minimumda tutmaya çalışın ve markanızı sosyal medyada “onlardan biri” haline getirin.

-Sık sık içerik yayınlayın

-Ürün ya da hizmetleriniz için mikro içerikler paylaşın.

-Ürünlerinizin paylaşımını kolaylaştırın ve hactags'de aktif olun.

-En iyi yayınlarınızı, kampanyalarınızı, promosyonlarınızı vs profilinizin üst kısmında sabitleyin.

-Hedef müşterileriniz ile alakalı sosyal mecra gruplarına katılın

-Yeniden hedeflenmiş reklamları test edin. Yeniden hedeflenmiş reklamlar yayınladığınızda, sitenizi ziyaret eden kullanıcılara reklamlar gönderirsiniz. Bu reklamlar davranışlarına göre kişiselleştirilebilir.

-Etkileyici kampanyalar yürütün.

-Pinterest'te müşterilerinize ulaşın, satışlarınızı arttırın. Pinterest, ürün bulmak ve alışveriş yapmak için kullanılan en popüler platformdur.

Bu pazarlama stratejileri sosyal medyada satış artırmak için mutlaka yapmanız gerekenler arasındadır.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8660