Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın önemli bir etkileşim ve dağıtım noktası olduğu bir gerçek. Fakat şirketler bu alanı ne kadar etkin ve doğru kullanabilmektedirler ?

Bir çok işletmenin sosyal medya mecrasında müşterilerinin çoğunlukla memnuniyetten ziyade şikayetlerini ifade ettiklerini görürüz. Böylesine bir tehlikenin söz konusu olduğu mecrada nasıl yol almak gerekir? Kuristem olarak bu noktada Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz ile

-Sosyal medya hesaplarınızın ve sayfalarınızın nasıl kullanılması gerektiği ,

-Büyüme sürecinizde ne yapılması gerektiği,

-Kriz durumlarınızda hangi yolların izlenmesi gerektiğini

-İmaj yönetiminin nasıl olması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. .

 

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

-Hedef Kitlesinin Belirlenmesi, doğru analizler sonucu hedef kitlesinin belirlenmesidir. Doğru analiz, bu hedef kitlesinde bulunan kişilerin yaş aralığını, cinsiyetini, nelerden hoşlandığını tam olarak bilinmesi ile saptanır.

-İçerik Yönetimi, sosyal medya yönetimi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Eğer sosyal medya hesapları etkin bir şekilde kullanılır, markanıza ait görselleri doğru tanıtırsanız arama motorlarında yukarı çıkmanız söz konusu olur.

-Rakip Kitleniz, sosyal medya yönetimi içerisinde rakiplerinizin de analizi yapılmalıdır. Onların nasıl yol izlediklerinin takip edilmesi gerekir. ,


Sosyal medya yönetimi bir pazarlama ağıdır. Türkiye'de 42 milyon kullanıcısının olduğu bir pazarlama ağının olduğunu düşünün ! Bu ağ sosyal medya mecralarıdır. Arama motoru reklamları birçok bilgiyi vermektedir. Fakat Facebook ve Twitter veri konusunda pek çok yerde yetersiz kalabiliyor. Böyle bir durum karşısında sosyal medya yönetimi hizmeti ile Kursistem, hedef kitlenize kolayca ulaşır, yatarıcı fikirlerle markanızın bilinirliliğini arttırır.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

5476