Sosyal Medya İçeriklerinde Görselliğin Gücünden Yararlanın
Görsel ağırlıklı içerikler önemini ve ağırlığını her platformda koruyor. Fotoğraflı sosyal medya içerikleri, fotoğrafsızlara göre %70’in üzerinde etkileşim yaratıyor.

Sosyal Medya İçeriklerinde Görselliğin Gücünden Yararlanın

Görsel ağırlıklı içerikler önemini ve ağırlığını her platformda koruyor. Çoğu insan sosyal medyayı bazen göz atarak inceliyor. Bu yüzden fotoğraf sosyal medyada oldukça önemli bir parça. Paylaştığınız her postu fotoğrafla paylaşmalısınız. Fotoğraflı sosyal medya içerikleri, fotoğrafsızlara göre %70’in üzerinde etkileşim yaratıyor. Diğer yandan mobilde önce fotoğraf görünüyor ve ekranda ciddi yer kaplıyor. İçeriklerinizi paylaşırken, imajın gücünden yararlanın ve dikkat çeken fotoğraflar, imajlar kullanın.Buffer'in yaptığı araştırmaya göre Twitter’de görsel kullanılan tweet’ler %18 daha fazla tıklama, %89 daha fazla favori ve %150 daha fazla retweet alıyor! Facebook’ta da durum çok farklı değil: 30.000 marka sayfasının analizinden çıkan sonuçlara göre, toplam etkileşimin %87'si   görselli paylaşımlardan geliyor. Görsele bu kadar çok ihtiyacın olduğu bir senaryoda, sosyal medya paylaşımları, blog içerikleri, sunumlar ve e-kitaplar gibi birçok içerik türü için yeterli görseli bulmak da bir hayli zor oluyor.


İçeriklerde Görsel Kullanımı Neden Çok Önemli ?

Reklam ve iletişim dünyasında çalışan medya çalışanı, pazarlamacı ve reklamcılar için görsellerin önemi büyük. Doğru görsel kullanımı, görselin konuyla olan uyumu, görselin kullanıcı tarafındaki çekiciliği, boyutları, tasarımın doğruluğu, blog metnindeki içeriğin görseli, infografikler ve e-posta pazarlaması yapanların göndereceği e-postanın görseli gibi konular, dijital pazarlamacı ve reklamcıların günlük iş akışında ana gündemini oluşturmaktadır.

-İnsanlara yazılı olarak çok da yüklenebilme şansınız yok.

-İnsanlar eskiye göre çok daha hızlı yaşamakta. Bu nedenle etkileşim için çok daha kısa zamana ihtiyacımız var. Görsel içerik doğal olarak daha kolay etkileşim sağlamakta.

-Eskiden bilgisayar ve internet oldukça yavaştı. Bir görselin açılmasını beklemek bazen eziyet olurdu. Fakat günümüzde her türlü teknik problem aşılmış durumda. Artık görsel içeriği de yazılı içerik kadar hızlı iletebiliyoruz.

-Beynimiz görseli daha iyi anlamakta. Yapılan araştırmalara göre bir insan bir görseli saniyenin 10’da 1’i sürede anlayabilirken, 200-250 kelimelik bir metni 60 saniyede okuyabiliyor. Bu yüzden imajlarla mesajınızı vermeniz daha kolay ve daha akılda kalıcı olmaktadır.

-Web sitelerinde etkileşim için görseller metinlere göre %47 daha etkili.

-Sosyal medyada daha etkili olmakta. Fotoğraf kullanılan postlar Twitter‘da %35 daha fazla retweet edilirken, Facebook’ta paylaşılan içeriklerin %87’si fotoğraflı.

Bu içerikle birlikte sosyal medyada çok daha etkili ve yaratıcı içerikler sunabileceksiniz. Ücretsiz stok fotoğraf sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

3854


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.