SMF Nedir ? SMF SEO Ayarları Nasıl Yapılır ?
Bu yazımızda SMF SEO ayarları ve gerekliliğini paylaşırken SMF hakkında bilmek isteyeceklerinize yer verdik. Özellikle işletme sahiplerinin bu içeriği keyifle okuyacağını düşünüyorum.

SMF Nedir ? SMF SEO Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda SMF SEO ayarları ve gerekliliğini paylaşırken SMF hakkında bilmek isteyeceklerinize yer verdik. Özellikle işletme sahiplerinin bu içeriği keyifle okuyacağını düşünüyorum.

Web sitenizde, kullanıcılarınız arasındaki etkileşimi arttırmak, bilgi paylaşımını kolaylaştırmak için bir forum kurmalısınız. Bir forum kurmak için farklı uygulamalar kullanabilirsiniz. Bunun için ücretli ya da ücretsiz olan istediğiniz forumu kullanabilirsiniz.

Ancak tercihiniz ücretsiz bir forum ise SMF hakkında bilgisahibiolmalısın gelin öncelikle bakalım SMF Nedir ? SMF, ücretsiz olarak elde edebileceğiniz, profesyonel kalitede bir forumu birkaç dakikada kurabilmenizi sağlayabilecek olan bir yazılımdır. Başka bir ifade ile SMF (Simple Machines Forum), online topluluk forumları meydana getirerek kullanıcıları aynı web sitesi içerisinde buluşturmaya yardımcı olan ücretsiz dağıtımlı bir web yazılımdır. PHP dilinde yazılmış bir forum uygulamasıdır. MySQL veritabanı kullanır. FTP veya web tarayıcınız ile bu sistemi rahatlıkla kurabilirsiniz. Günümüzde, çoğu hosting sağlayıcı bu kurulumu otomatik olarak kolaylıkla yapabileceğiniz bir bağlantı sunuyor. SMF’nin destek sitesi sürekli olarak gelişirken problemlerinize de anında çözüm önermekteler. Ayrıca altyapı olarak PHP veMySQL gibi programlama dillerini kullanan SMF'nin birçok rakibi önünde avantajlı konuma geçmesinin en büyük nedenlerinden biri de ücretsiz lisansı sayesinde herkesin kullanabileceği bir forum sistemi altyapısı olmasıdır.


SMF Temaları

Tıpkı popüler CMS sistemi olanWordPress'de olduğu gibi SMF içerisinde de hem resmi site kanallı hem de özel dağıtıcılar kanallı SMF temaları bulunmaktadır. Resmi site tarafından onaylanan binlerce temadan istediğiniz birini kullanabilirsiniz.

SMF Eklentileri

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bir platform olması sebebi ile SMF'yi hem kişiselleştirebilmek hem de özel bir sistem haline getirebilmek için birçok eklenti mevcut. Bu eklentiler sayesinde her topluluk foruma istediği özelliklerin tümünü paket kurulumlar sayesinde gerçekleştirebiliyor.


SMF SEO ayarları nasıl yapılır ? Yazının devamı ve detayları için linki tıklayın  https://www.kursistem.com/blog/seo-smf-ayarlari

Yorumlar (0)

Soru Cevap

5846


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.