Site Tasarımı
Bir firmanın, bir kişinin, bir ürünün, ya da bir hizmetin tanıtımını, reklamını yapmak amacı ile web sitesi oluşturma sürecinde ki çalışmaların ekranda görünen yüzüne Web site tasarım diyebiliriz.

Site Tasarımı

Bir firmanın, bir kişinin, bir ürünün, ya da bir hizmetin tanıtımını, reklamını yapmak amacı ile web sitesi oluşturma sürecinde ki çalışmaların ekranda görünen yüzüne Web site tasarım diyebiliriz. Bu sürecin tamamlanmasının ardından kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımı ile bu web sitesine ulaşır. Dijital platformların popülerleşmesi ile birlikte metin içerikleri dışında fotoğraf ve videolar da tüketiciye kolaylıkla ulaştırılmaya başlamış ve bu durum da birçok kişinin oturduğu yerden istediğini almasının, istediğini satmasının önünü açmıştır. Günümüzde artık yapılan çalışmalar internet ortamında var olabilmekten ziyade görünür olmak ,üst sıralarda olmak çabasındadır. Etkili bir web sitesi şirketinizi temsili için önemlidir. Web sitesi kurmak için bazı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ancak web sitenizi kurmak için bir web site tasarımcılığı uzmanı ile iletişime geçmeniz size uzun vadeli kazanım sağlayacaktır. Uzman bir web tasarımcısı,

  • hedef kitlenizi doğru belirlemeli,

  • mimari ve tasarım gibi konularda hedef kitlenizin ihtiyacını karşılayabilmelidir.

Web Site Tasarım Unsurları

Düzen; Kullanılacak grafikler ve metinler belli bir düzende olmalıdır.

Renk; Bu seçim müşterinin talebine ve sitenin kullanış amacına bağlıdır.

Grafikler; Kullanım kolaylığı için çok sık olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta ve sayfanın içeriği ile de uyumlu olmalı.

Fontlar; Yaygın olarak kabul görülen fontlarla çalışmakta fayda vardır.

İçerik; Her zaman ilgi ve fayda uyandıracak içerikler olmalıdır. İçerikler arama motorları için optimize edilmeli. Ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Okuyucunun sitede daha çok vakit geçirmesi amaç alınmalı.


Web Site Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Uygun maliyet ile kısa sürede yapılabileceği gibi yüksek maliyetle uzun uğraşlarla, uzun sürede de yapılabilir. Hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapabilirsiniz. Ancak web site sayfanızın dijital platformlarda sizin kimliğinizi temsil ettiğini unutmayın. Bu sebeple

1-özgün bir tasarıma

2-web site tasarımı ve kodlama yapısına özen gösterilmelidir. Bu şekilde oluşturulacak bir tasarım

-Projelendirme

-Grafik tasarım

-HTML /CSS Kodlama

-CMS Entegrasyonu

-Test aşamalarını içerir.

. Kursistem, firmanıza değer katan, alanında uzman web tasarımcıları ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyor.


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4146


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.