Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
SEO'da Backlinklerin Avantajları
SEO'da Backlinklerin avantajlarından bahsetmeden önce, son birkaç yıl içerisinde backlinklerle ilgili çok şey değiştiğini bilmeniz gerekir.

SEO'da Backlinklerin Avantajları

SEO'da Backlinklerin avantajlarından bahsetmeden önce, son birkaç yıl içerisinde backlinklerle ilgili çok şey değiştiğini bilmeniz gerekir.

Düşük kaliteli bağlantıların bile bir sitenin sıralanmasında yardımcı olduğu bir dönem vardı. Ancak Google, algoritmasını geliştirdiğinden beri, tüm backlinking manzarası değişti. Kaliteli sitelerden bağlantıların olması önemlidir ve bu bağlantıların bağlamsal olması gerekir. Örneğin, takı aksesuarları ile ilgili bir siteniz varsa ve diğer niş sitelerinden kıyafet ile ilgili bağlantılar oluşturuyorsanız, bu bağlantılar kullanılamaz. Amacınız yetkili ve alakalı sitelerden linkler almak olmalıdır. Şimdi, sitenize geri bağlantılar oluşturmanın neden önemli olduğunu görelim:

-1. Organik Sıralamayı Geliştirir

Geri bağlantılar, daha iyi arama motoru sıralamalarına ulaşmada yardımcı olur. Önemli not: “SERP”, arama motoru sonuç sayfası anlamına gelir. Bu ekran görüntüsü yalnızca insanların Google’da gördüklerini yansıtmaktadır.

 2. Daha Hızlı Endeksleme

Arama motoru botları, mevcut web sayfalarından geri bağlantıları izleyerek yeni web sayfaları keşfederler. Yalnızca sitenizi keşfettiklerinde sitenizi etkili bir şekilde tarayabilirler. Geriye sahip değilseniz, arama motoru botlarının sitenizi bulması daha zor olacaktır. Özellikle yeni bir web sitesi için, sitenizin daha hızlı keşfedilmesine ve dizine eklenmesine yardımcı oldukları için geri bağlantı almanız önemlidir.

 3. Yönlendirme Trafiği

Geri bağlantıların en büyük yararlarından biri, tavsiye trafiğinin alınmasına yardımcı olmalarıdır. Temel olarak, bir yayını okuyan bir kişi eldeki konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için yayındaki bağlantıları tıklayabilir. İnsanlar gönüllü olarak bağlantıları tıkladıklarında genellikle daha hedeflidir ve sayfadan hızlı bir şekilde çıkma olasılıkları daha düşüktür.

Geri Bağlantı Almaya Nasıl Başlanır:

Backlink SEO hakkında akılda tutulması gereken önemli bir nokta, önemli olan backlink sayısı değil, backlink kalitesidir.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

9620


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.