SEO YAPMA

​Nasıl ki internetsiz bir hayatı artık düşünmüyorsak işletmelerin ve şahısların kendilerine ait siteye sahip olması gerekliliği her geçen gün artmaktadır. Sadece sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar kurumları ve kişileri tam ifade etmeye yetmeyebiliyor

Seo Yapma

Nasıl ki internetsiz bir hayatı artık düşünmüyorsak işletmelerin ve şahısların kendilerine ait siteye sahip olması gerekliliği her geçen gün artmaktadır. Sadece sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar kurumları ve kişileri tam ifade etmeye yetmeyebiliyor.

 

Bundan dolayıdır ki site açarak doğru ve zengin sunumlarla hedeflenen amaca ulaşmak kolaylaşabiliyor. Fakat siteyi açtık, hayallerimizden oluşan bir isimde bulduk, işimiz bitti mi
? Tabiki Hayır!

 

Aslında tamda bu noktadan sonra işin güzelliği başlıyor. Site doğuşa geçiyor. Nasıl mı?

 

İşte Seo yapma durumu çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

 

Seo yapma konusu derin bilgi ve deneyim isteyen bir konudur. Dünyada ve Türkiye ‘de seo yapma konusu ile ilgili çok sayıda yazı yazılmıştır. Yazılmaya da devam edeceğe benziyor.

Öncelikle Seo yapma konusu niçin önemlidir?

Soruyu güzelce yanıtlayalım

 

Seo kelimesi bildiği gibi dilimize İngilizce den gelerek Search Engine Optimization cümlesinin kısaltılmasıdır. Arama motoru optimizasyonu demek olurken optimizasyonun anlamı da Türkçeye  en uygun duruma getirme olarak tanımlayabiliriz.

 

Şimdi durumu açalım :

1) Siteniz var!

2) isim belirlediniz

 

Şimdi sıra geldi bilinirlik ve ulaşabilirliği artırmaya, kişilerin aradıklarında ilk sıralarda size ulaşabilmesine.

 Arama motorlarının sitenizi çözebilmesi ,anlaması ve sizi istenilen hedef kitleye ulaştırabilmesi için site içinde var güçle çalışmaya…

 

Arama motorlarının sitenizi daha iyi tarayabilmesi ve anlaması için birtakım teknik ve profesyonelce düzenlemelerin yapılması gereklidir. Site içerisinde yapılan bu aktif çalışmalar site içi seo yapma denilmektedir. Arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okuyabilmeleri için Site içi düzenlemeler yapmak şarttır.

Sitemizi belirli seviyeye getirebilmemiz için önce popüler arama motorlarının kriterlerine hitap edebilmek gereklidir. Bunun için ilk olarak arama motorlarının site içinde yapılan teknik çalışmaları anlamlandırması, site içi bilgi ve dokümanların ziyaretçilerin faydasına olup olmadığına karar vermesi durumu oluşmaktadır.

 

Şimdi yeni bir soru daha!

Arama motorlarının kullanıcı ve ziyaretçilerin yararına olma kriterleri neye göre belirleniyor. Bu kriterlere nasıl uyum sağlanır?

 

Bu soruların cevapları için profesyonel destek alabileceğiniz Kur Sistem Bilgi Teknolojileri ile temasa geçmenizi öneririm.

Ofisimize gelip detaylı bilgi alabileceğiniz gibi http://www.kursistem.com internet sitemizden genel hatlarıyla  konuya vakıf olabilirsiniz.

Kur Sistem Bilgi Teknolojileri olarak İnternet dünyasının ve teknolojinin her an geliştiği çağımıza ayak uydurabilmenin çok kolay olmadığını biliyoruz. Bunun için çok emek verip arı gibi çalışmanın önemini tatbik ediyoruz.

 

Kur sistem Bilgi Teknolojileri olarak Seo Yapma hizmeti verirken internet okyanusunda nasıl bir balık olunur? Nasıl hayatta kalınır? Nasıl görünür olunur? Tüm bu sorunun cevaplarını her gün çok yoğun çalışarak her an yeni şeyler keşfederek öğreniyoruz. Elde ettiğimiz tüm bilgi keşiflerini bizimle temasa geçen danışanlarımızla paylaşıyoruz.

Onlarca site sahibi internetteki kimliklerini bize emanet etmiş oluyorlar. Bizler de bilgi birikimi ve analitik bakış açısı ile  aldığımız emanetleri hak ettikleri en iyi seviyeye çıkarmak için ciddi çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Kur sistem Bilgi Teknolojileri olarak bizimle bu deneyime ortak olun!

 

internet sitenizin arama sonuçları için sizinle birlikte  gözümüzü üst sıralara dikelim ve istediğimiz sonuca adım adım hızlıca ulaşalım!  

 

Paylaş: