mehmet yetim 13-07-2016


Seo Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

Bugün sizlere seo yapılırken en çok nelerede dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Aslında en çok dikkat etmemiz gereken noktalardır.

Şimdi sizlere seo optimizasyonu anlatırken dikkat edilmesi gerekenleri de söyleyeceğiz. Seo Optimizasyon artık herkesin bildiği gibi Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmekte. 

Arama motoru optimizasyonu derken ki kastetmek istediğimiz şey web sitesini arama motorlarına göre optimize etmektir. Bir web sitesi nasıl arama motorlarına göre optimize edileceğini ancak bir Seo Ekibi bilmektedir. Neden bende biliyorum bir web sitesi arama motoruna göre nasıl optimize edilir dediğiniz anda yanılmış olacaksınız. 

Çünkü bir ekip her koldan web sitesini ele aldığı için yapacakları işlemler çok kısa sürede iyi yerlere gelmesini sağlayacak çalışmaları yapmaktadırlar. 

1) Site İçi Arama Motorlarına Göre Çalışmalar,

Site içerisinde düzenlemiş olduğunuz her türlü işlemlerin çok ama çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.Çünkü yazacağınız makaleler, yazılıma, tasarıma vb gibi işlemleri yapılacak sektöre göre ayarlanmaktadır.

Makale Yazılması,

Makale yazılırken ilk önce iş yapılacak sektör hakkında makale başlıklarına sahip olmanız gerekmektedir. Bu verilen makale başlıklarına göre yazılan makaleniz asla ama asla google ve diğer arama motorlarında ve yayınlanan tüm makalelere benzer olmayacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

2) Site Dışı Arama Motorlarına Göre Çalışmalar,

Site dışında web sitesinin tanıtımının yapılması ve bu tanıtım yapılırken de web sitenize giden bir link verilmesi gerekmektedir. Ama şuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Tanıtım ya da reklam vereceğiniz web sitesinin arama motorlarındaki değeri ve trafiğinin iyi olması gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız eğer tanıtım vermiş olduğunuz web sitenin geçmişi kötü ise yani arama motorlarında banlanmış bir web sitesi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

4139

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç