SEO Stratejinizi Nasıl Geliştirmelisiniz ?

SEO Stratejinizi Nasıl Geliştirmelisiniz ?

SEO'nun sürekli değişim halinde olduğu biliyoruz. Google her yıl birçok güncelleme yapmakta. Bu durumda SEO stratejilerinin de geliştirilmesi gerekir. SEO stratejinizi 5 adımda nasıl geliştirebilirsiniz ?

 

Pazarlamacılar her bir güncelleme hakkında kendilerini mutlaka geliştirmeli ve eğitmelidir. SEO stratejilerini buna göre ayarlamalı ve organik trafikte herhangi bir düşüş için çözüm bulmalıdırlar. Çok zor mu görünüyor? Bunun için size verebileceğim anahtar kelime ''Etkili bir SEO stratejisi kaliteye bağlı kalmanızı gerektirir.''

 

SEO Stratejinizi 5 Adımda Nasıl Geliştirirsiniz ?

 

1) Etkileşimli İçerik Ekleme

İnteraktif içerik parçaları; sınavlar, anketler, değerlendirmeler, videolar gibi interaktif parçalar içerik pazarlamanız ve SEO stratejiniz için çok büyük değer taşır. Yalnızca ziyaretçinizi web sitenizde daha uzun süre tutmakla kalmaz, bu sayede kullanıcı deneyimini de geliştirebilirsiniz. Sitenizde ne kadar çok kişi kalıyorsa ve içeriğinizin gerçekten güvenilir ve kullanıcıların aradıklarıyla ne kadar uyumlu ise o kadar başarı elde etmiş olursunuz. Bu avantajı sağlamak için etkileşimli içerik kullanın.


2) Zengin Anahtar Kelime, Uzun Form İçeriği

Uzun formlu içerik, kullanıcılara zengin bilgiler sağlayan içerik konularına daha derinlemesine girmenizi sağlar. İnsanlar için kapsamlı içerik yayınladığınızda ihtiyaç duydukları her şeyi almalarına yardımcı olursunuz ve bu Google’ın yapmayı hedeflediği şeydir. Uzun formlu içerik, birincil ve LSI anahtar kelimelerinizi daha iyi sıralamanıza yardımcı olmak için ekleme fırsatı da sunar. LSI anahtar kelime hakkında detaylı bilgi için 'LSI Anahtar Kelime İle Ziyaretçilerinizi Artırın' başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.


3) Yıldızlı Başlıklar Kullanın

İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Başlığınız da içeriğiniz için ilk izlenim durumundadır. Çogunlukla tıklayıp tıklamayacağımız kararını başlığa göre veririz. Bu nedenle, en ilgi çekici başlığı oluşturmak için çaba sarfetmeniz kullanıcıların içeriğinizle bağlantı kurmasını sağlamak için çok önemlidir.


4) Sitenizin Mobil Kullanıcıları İçin Uyumlu Olduğundan Emin Olun

Google aramalarının yaklaşık % 60'ının mobil cihazlarla gerçekleştiğini bildirdi. Günümüzde artık akıllı telefon kullanmayan yok denecek kadar azınlıkta ve kullananların hepsi bir şekilde internete erişiyor. Web sitenizin bu kullanıcılarla etkileşime geçmeye hazır olması gerekir.

 

5) Ziyaretçilerinizi Yorum Yapmaya Teşvik Edin

Son olarak, ziyaretçileri gönderileriniz hakkında yorum yapmaya teşvik etmek, SEO stratejinizi geliştirmek için kesin bir yoldur. Etkileşim, insanların yalnızca içeriğinizi okuduğunu değil, aynı zamanda etkileşime girmeye zorlandıklarını da gösterir. Bu aynı zamanda insanları web sitenizde daha uzun süre tutmaya da yardımcı olur

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4003