Seo Optimizasyon Nedir

Seo Optimizasyon Nedir

Seo Optimizasyon Nedir

 

Her site kurucusu, kendini en başlarda görmeyi amaçlar. Çünkü arama yapan kişi genellikle ilk sayfaya tıklar ve ihtiyacını orada giderir. İkinci yada üçüncü sayfalar umrunda bile olmaz. Fakat amaç sadece ilk sırada yer almak değil, ilk sırada ve kullanıcıyı memnun edebilecek bir yapıya sahip olmaktır. Bunun için SEO OPTİMİZASYONUNU bilmemiz gerekir.

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu)

Bu yöntemi kullanarak ilk geceden yada kullanır kullanmaz en başlarda sitenizi görmeyi beklemeyin.

Her kullanıcı girdiği sitede kolay erişebilirlik ve basitlik ister. Temada basitlik değil. Sayfada gezinirken aradığı şeyi bulmak için basitlik ister. Bunun için de fazla göz yorucu olmayan fakat özgün ve kalitleli bir tema seçimi harika olacaktır.

Bir sayfadan kopyalayıp kendi sitenize yapıştırmanız, kalitesizliğinizi ve güvensizliğinizi gösterdiği gibi kullanıcıların gözünde de en düşük olmanızı sağlar.

Anahtar kelimeleri, sayfada yapacağınız renklendirmeyi ve sayfadaki içeriği kesinlikle en mükemmel şekilde seçmeniz zorunludur. Eğer bir amacınız yada azminiz yoksa bırakın SEO'yu hiçbir şey sizi en başlara taşıyamaz.

Sitenize koyduğunuz resimler, her zaman en başta ve kaliteli bir görüntü olmalı, kullanıcıya en güzel şekilde hitap etmelidir

SEO optimizasyonunun tek amacı da budur zaten. Sitenizi en kaliteli ve en başta bulmanızı, ziyaretçi sayınızı arttırmanızı sağlar. Fakat her SEO vaat eden sayfalara inanmayınız.

Size bir saatte, bir gecede yada bir günde sitenizin yükseleceğini hatta en başa geçeceğini söyler. BUNLAR TAMAMEN DOLANDIRICIDIR!

SEO OPTİMİZASYONU oldukça uğraş getiren ve uzun süren bir süreç olduğu kadar çok yorucudur da. Fakat asla vazgeçmeyiniz. Tarayıcıda en başlarda ve en kaliteli sayfa olarak anımsanmak istiyorsanız kesinlikle önerilerimi dinlemelisiniz.

Paylaş:
2708