01-01-1970


SEO Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kurumsal seo hizmeti nasıl verilir bu konu hakkında bahsedeceğiz.

1. Analiz Hizmeti
2. Site İçi Optimizasyon Hizmeti
3. Site Dışı Optimizasyon Hizmeti
4. Makale Yönetimi Hizmeti
5. Sosyal Medya Hizmeti
    - Facebook Paylaşımı
    - Twitter Paylaşımı
6. Web Tasarım
7. Sıralama Hizmeti


Analiz Hizmeti Nedir?

1- web sitesinin hangi tarihte kurulduğunu
2- arama motorlarındaki geçmişi
3- yazılım dilinin kontrol edilmesi
4- google tanıtımlarının yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi

gibi işlemlerden geçmektedir.

Site İçi Optimizasyon Hizmeti Nedir?


Site içi optimizasyonun da web sitenizin bozuk taraflarının düzenlenmesi ve ileriye yönelik olarak çalışmalar yapılmaktadır. Site seo kuralları çerçevisi içerisinde arama motorlarına göre tasarlanıp ve hazırlanmaktadır.

Bir web sitesini kodlarken ne kadar basit kodlarsanız arama motorlarında tarama işlemini her zaman kolaylaştırmış olursunuz. Burada basit kodlamadan kastettiğimiz arama motorlarının gelip girmiş olduğunuz yazınızı taramasını kolaylaştırmanız gerekmektedir.

Site Dışı Optimizasyonu Hizmeti Nedir?

Site dışı olarak yani diğer web sitelerinde web sitenizi ve firmanızı tanıtıcak bir şekilde tanıtım yapılmasına denilmektedir. Dış sitelere link bırakılması şekilde yani web sitenizin ziyaretçi trafiğini artırmak için yapılan bir hizmettir.

Makale Yönetimi Hizmeti Nedir?

Makale yönetiminde ise editörlerimizin yardımıyla yazılan yazılarımızdır. Makale ekibimiz makale yazmaya başlamadan önce yöneticimiz tarafından sektör hakkında rekabet seviyesi yüksek olan makale başlıklarını makale editörlerimize vererek makale yazmalarını sağlamış oluyor.

Yazılan herbir makalemiz özgün olup hiçbir arama motorunda yer almamaktadır. Neden böyle bir şey yapıyorsunuz diye soracak olursanız eğer çünkü arama motorlarının hepsi özgünlük istemektedir. Yani siten ne kadar özgün olur ve günlük trafiği ne kadar yüksek olursa o da ona göre değer vermektedir.

Sosyal Medya Hizmeti Nedir?

Firmamızı sosyal medya da tanıtımını yaparak tüm sosyal medya kullanııcılarının görmesini sağlamaktayız. Bu sayede web sitenin bir nevi ziyaretçi sayısını da artırmak için yapılan bir çalışmadır.

Bu sayede firmamızın kullanıcılar arasında konuşulan bir firma haline getirerek potansiyelini artırmada yardımcı olmaktayız.


Web Tasarım Hizmeti Nedir?

Web tasarım hizmetimiz de ise firmamızın sektörü ile ilgili yapılmış olan web sitelerinin incelenmesi ve bu tasarımların üstünde bir tasarım ortaya çıkartmaktayız. Yapmış olduğumuz tasarımlarımızın hepsi HTML5 ve CSS3 olarak yapılmaktadır. Grafikçimiz sayesinde çizilen tasarımlarımız yine grafikçimiz sayesinde html dökümü yapılmaktadır.

Görünüm bakımından web sitesini ziyaret edecek kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde hazırlanarak kullanıcıları kendinize çekmenizi sağlamış olursunuz.

Sıralama Hizmeti Nedir?

Sıralama hizmetimiz de belirli kelimeler de web sitenizi arama motorlarında ilk 10 içerisinde gösterebilme çalışmamızdır. Firmamız ile çalışanlarımızın hepsi sektör lideri olarak işlerine devam etmektedir.

Yöneticimiz tarafından çıkartılan makale başlıklarının listesinde bulunan kelimelerde lider konuma gelerek sitenin günlük ziyaretçi sayısını artırmış olursunuz.

seo nedir nasıl yapılır

Kursistem Ekibi olarak sizlere Seo Optimizasyon, Web Tasarım desteği vermekteyiz. Seo Optimizasyon desteğini sizlere bu makalemizde anlatalım.

Ekibimiz sahip olmuş olduğunuz web sitesini arama motorlarında odaklanılan kelimeden ilk sıraya getirmek için yapılan çalımayı sağlmaktadır. Gelin bu sizlere bu çalışmada yapılan düzenlemeleri kontrol edelim.

Bir web sitesine Seo Optimizasyon çalışması yapıldığında bu web sitesinin güçlenmesi ve barşarılı bir web sitesi olması anlamına gelmektedir. 

Eğer web siteniz ile para kazanmak istiyorsanız ki bunu düşünüyorsunuzdur. Seo optimizasyon çalışması yapmanız gerekmektedir.

Seo optimizasyon çalışması demek sizin sektörünüz de lider konumuna getirecek çalışmaları yaparak iş hayatınızda başarılı yerlere taşınmanızı sağlayacak bir ekip çalışmasıdır. Bu çalışma yapılırken yapılan çalışmalar nelerdir,

- web sitenin geçmişinin incelenmesi
- sitenin kodlama dilinin arama motorlarının tarama yapısına göre ayarlanması gerekmektedir.
- Sitenin webmaster tools tarafında bulunan URL düzenlemeleri, Sitenin Koordinatlarının ayarlanması, günlük arama motorlarına web sitesinin tanıtımı gibi işlemlerin yapıması.
- Web sitenin ilerleyen günlerdeki hedeflerinin değişmeleri ve bulunduğu konumun her zaman korunması.
- Günlük olarak ekibimiz kendi içerisinde web sitesi hakkında rapor halinde sunum yapmaları.
- Arama motorların da konumunun korunması ve iyiye gidecek çalışmaların devam etmesi.

Seo işlemleri web sitesini arama motorlarına göre düzenleme ve sunmadır. Bunu yapacak Seo Mühendisleri Ekibi veya Seo Uzmanlarıdır. Çünkü bu tarz ekipleşmiş firmalar alınan web sitelerini iki yönlü inceleme yaparak çalışmaktadırlar.

Site İçi SEO (On Page SEO),

 Seo ekibi site içinde düzenlemeler yaparken arama motorlarına düzenli bir şekilde okunmasını sağlanması ve anlamdırmasın da yardımcı olacak şekilde çalışmaların yapılmasıdır.

Arama motorları sitenizi incelemeye geldiğinde içerik yönünden incelemesi ve kullanıcı deneyiminizi göz önünde bulundurarak algoritmalarını çalıştırmaktadır. Zaten tüm arama motorlarının amacıda kullanıcılarının istediği sonucu onlara en iyi şekilde sunumunu yapmaktır.

Örnek olarak W3C hataları var ise düzeltilmesi, robots.txt dosyasının olması, Özgün makale başlığının kullanılması, Özgün makale içeriğine sahip olmanız ve sitenizin açılış hızlarının çok hızlı olduğu zaman aslında Site İçi Seo kısmında büyük bir ilerleme yapmış olursunuz.

Site Dışı SEO(Off Page SEO)

Web sitesi dışında seo yapmanın birden fazla tenikleri vardır. Ama en popüler olanıda kaliteli web sitelerden ve yüksek backlink sayısına sahip olan sitelerden kendinizi tanıtan ya da seo çalışmış olduğunuz kelime hakkında link almanız gerekmektedir. 

Ama bu işlemleri yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü başta Google olmak üzere tüm arama motorları bu işleme tam olarak iyi bakmamaktadır. Çünkü tüm arama motorlarında banlanmış olan bir web sitesine siz bir link bıraktığınız da sizin kalitenizi düşürmüş ve eksi puan vermiş olur. Eğer siz kalitesi yüksek ve sağlam web sitelerinde kendi web sitenizin linkini ya da tanıtımını yaparsanız tüm arama motorları da sizlere bu konuda değer verecektir.

6712

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç