SEO nedir ?

SEO nedir ?

   SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve web siteniz için en iyi kararları verme çalışmalarının tamamına verilen isimdir.

    Web siteniz arama motorunda ne kadar aşağılarda çıkar ise o kadar az müşteriye sahip olursunuz. Web sitenizin doğal yollarla ulaşamadığı popülerliğe doğal görünen yöntemler kullanılarak ulaşabilmesi  SEO ile olur.

     SEO, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi için arama motorlarının aradığı tüm içeriklere sahip olmasını sağlar. SEO  da amaç, web sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak yani web siteniz için gerekli olan tüm anahtar kelimelerden herhangi birinin arama motorlarında aratıldığında web sitenizin arama motorları sıralamasında ilk sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Böylece web siteniz tarayıcı üzerinden aratıldığında erişim sağlayan kullanıcıların sayısında da artış olur. Çünkü bir web sitesini marka haline getirmenin en önemli yolu web sitesi ziyaretçilerini arttırmak ve bu ziyaretçilerin web sitenizde aradıklarına kolayca ulaşımlarını sağlayarak verimli vakit geçirmelerini sağlamaktır. Web sitenizin popülerliği, tanınmışlığı ne kadar çok artar ise beraberinde Google sıralama artışınız da olur.SEO işlemleri sonucunda arama motorları kişiler tarafından aranılan web sitelerinin sonuçları için daha kolay ve hızlı tarama yapabilmektedir.

    SEO İki ana alt başlıkta incelediğimizde;

*Site İçi

*Site Dışı

olmak üzere ikiye ayrılır. Bunlar arama motorlarında yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.Sabır ve birikim gerektiren bir çalışmanın fiiliyata dökülmesidir.

Not: Kurumsal Seo yapan şirketler  ve bireysel Seo yapmaya çalışan şahıslar ilgili iş kollarında sizler için önemli bir faktör olacaktır.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

2692