SEO ne yapar ?

SEO ne yapar ?

       Bir web sitesi birçok farklı kanaldan ziyaretçileri cezbeder. Bu SEO, Tıklama Başına Ödeme, tavsiye, doğrudan, sosyal ve daha fazlasını içerir. SEO ipuçları farklıdır, çünkü ücretsiz çevrimiçi arama kanallarıyla doğrudan üretilmektedir. Ana avantajı, bu SEO trafiği ücretsiz trafik olarak algılanabilir olması .

      Temelde 7 önemli aşamadan oluşur . Her biri 1 haftadan birkaç aya kadar sürer. Geliştirme sürecinin tam döngüsü 1 ay ile 1 yıl arasında sürebilir. Her şey, işlev sayısına ve uygulama karmaşıklığına bağlı.

1.Planlama

 Birinci aşama planlama ve proje detaylı analizinden oluşur. Bu çok aşamada, gelecekteki sitenin tüm ayrıntıları tartışılmalıdır. Proje daha kapsamlı bir şekilde düşünülürse, gelecekte daha az sorun ortaya çıkacaktır. Fikriniz bu türdeyse ve bir başlangıç oluşturuyorsanız , fikrinizi kopyalamamıza engel olmak için NDA'ya kaydolmanızı öneririz . Bu aşamada bir proje yöneticisi, müşteri ile güçlü bir iletişim kurar, tartışmalar yapar ve projenin geliştirilmesi konusunda fikirler sunar, çünkü tüm geliştirme süreci için temel olacaktır. Birinci aşama süresi yaklaşık 1-3 haftadır .

2. dizayn

 İlk aşamanın tamamlanmasının ardından şirket ve müşteri, projenin ima ettiği işlevleri anlamış olur. İkinci aşama tasarım ile ilgilidir. Bir tasarımcı eskiz ve tasarımları müşterinin tercih ve gereksinimlerine dayanarak oluşturur. Bu aşamada, projenin profesyonel ve işlevsel tasarımı olması büyük önem taşıyor . Her düzen daha fazla onay için gönderilecek. İkinci aşamadaki süre proje ölçeğine bağlıdır ve 1 hafta ile 1 aya kadar değişebilir .

 3. HTML düzenleri kodlaması

İkinci aşamadan sonra, tüm sayfaların eskizlerine sahip olacaksınız. Şimdi projenizin nasıl olacağını bilirsiniz. Üçüncü aşama HTML kodlamasıyla başlar. Sonuç olarak, internette görülebilen, hassas tasarımlı statik sayfalar elde edersiniz . HTLM kodlama süresi, tasarım geliştirme kadar yaklaşık bir süre alır - 1 haftadan 1 aya kadar ve sadece proje boyutuna bağlıdır. Kodlama sürecine ilave geliştiriciler katılırsa, bu aşama her zaman hızlanabilir. Bununla birlikte, bu kesinlikle projenin maliyetini artıracaktır.

 4. Fonksiyonel parça gelişimi

 Bu aşama, en önemli olan, zaman ve işgücünün tüketimi. Ekip proje kodlamanın tüm işlevlerinin sürecini başlattı. Kanban veya Scram metodolojisini kullanarak, yüksek hızlı bir gelişme elde edebilirsiniz. Bu aşamada, proje gittikçe işlevsel hale gelmektedir. Her sprint ve yayın önemli. Şu anda, müşteri her modülün nasıl yürütüldüğünü açıkça görebilir. Örneğin, Merehead şirketi, her modülün kendi rengine sahip olduğu net bir yaklaşım kullanmaktadır. Müşteri, istediği zaman projeye giriş yapabilir ve neler yapıldığını, ne yapılacağını ve ne yapılacağını görebilir. Böylece, geliştirme sürecini herhangi bir aşamada kontrol edebiliyoruz. Sonuç olarak, bu aşamanın tamamlanması üzerine, projenin alfa versiyonunu alacaksınız. Kalkınma süresi:1 ay ve 6-9 aya kadar .

Beşinci evre. Test yapmak Bu aşamanın başlamasından önce, projenin bir alfa sürümüne zaten sahip oldunuz. Yine de çok hata ve hata var. QA mühendisleri düzgün çalışabilmek için işlevsel test ve stres testi uygularlar. Ayrıntılı bir hata raporu sağlamak için geliştiricilerle yakın işbirliği içinde çalışırlar. Sonuç olarak, projenin tam çalışma sürümü alacaksınız. Test süresi, 1 hafta ile 1 ay arasında olabilir .

 6. uygulama

Bu aşamada, proje gerçek içerikle doldurulacak, gerçek sunucularda kurulacak ve tüm dahili sistemler test modundan canlı olarak aktarılacaktır. Projeniz dünyadaki herkese açık hale gelir.

7. Destek Projeyi başlattıktan sonra işlevsellik konusunda yeni özellikler geliştiren veya ekleyen fikirler olabilir . Bu aşamada, gelişmekte olan şirket KURSİSTEM olarak  konuyla ilgili olarak kolayca yardımcı olabilir. Herhangi bir sorunuz varsa, size mümkün olan yardımı sağlamaktan memnuniyet duyarız seo ipuçları ve daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4894