Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
SEO Nasıl Yapılır ?
SEO nasıl yapılır ? Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi şekillendirir, böylece arama motoru botları daha üst sıralarda yer alır ve doğru kullanıcılara sunar.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO nasıl yapılır ? Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi şekillendirir, böylece arama motoru botları daha üst sıralarda yer alır ve doğru kullanıcılara sunar. Bu, arama motorları tarafından teşvik edilir ve ziyaretçilerin ilgisini çekmek için hayati öneme sahiptir, ancak kullanıcılarınızın gereksinimlerini öncelikle belirttiğinizden emin olun. İçeriğinizle ilgilenen kişileri çekmek, sistemde oyun oynamak değil, nihai amaçtır.


SEO Adımları

Anahtar Kelimeleri Araştırma

1-Anahtar kelimeler, web sitenizdeki kişilerin en çok aradıkları kelimelerdir. İşletmeler, bu sürece yardımcı olmak için pazar araştırması yapmak veya bir odak grup yürütmek isteyebilirler. Bir web sitesine küçük bir bütçeyle başlıyorsanız, sadece kendinizle veya birkaç arkadaşınızla bir beyin fırtınası oturumu yapmanızı öneririm.

 

2-Anahtar kelimeleri Google AdWords ile karşılaştırın.

Bu araç, reklamverenlere yöneliktir, ancak web sitesi oluşturucuları, kullanıcıların anahtar kelimelerini ne sıklıkta aradıklarını bulmak için sıklıkla kullanır. Bir Google AdWords hesabı için kaydolun, ardından Anahtar Kelime Planlayıcı Aracı'nı ziyaret edin. Aramanızı daraltmak için sağlanan araçları kullanın.

seo-nasıl-yapilir

3-Seçeneklerinizi daraltmak için sonuçları kullanın

Anahtar Kelime Planlayıcı sonuçlarında, "Ortalama Aylık Hacim" sütununa bakın (diğer, reklamveren odaklı sütunlar yoksayın). Hedef arama hacminize ulaşamayan tüm kelimeleri listenizden kaldırın. Bu arama hacmi, anahtar kelimeyi nasıl kullandığınıza bağlıdır.


4-Rekabeti kontrol et

Seçeneklerinizi en popüler aramalara göre daralttınız, ancak henüz bitmedi. Büyük şirketler ve köklü web siteleri aynı terimi hedefliyorsa, web siteniz sonuçlardan çıkarılabilir. İlk olarak, sonuçların size uygun olmadığından emin olmak için Google hesabınızdan çıkın. Mevcut rekabet hakkında bir fikir edinmek için, bir arama motorunda her bir cümleyi ayrı arayın. Bunların tümü, anahtar kelimenin yoğun rekabet ile karşı karşıya kalacağına dair işaretler ve muhtemelen ana odak noktanız olmamalıdır.


5-Anahtar kelimeleri nasıl kullanacağınızı öğrenin

Sitenize mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime doldurmak artık sıralamaları yükseltmek için iyi bir yol değildir. Anahtar kelimeleri, sayfanın başlangıcına yakın bir yerde ve alakalı göründüğü her yerde kullanın. Anahtar kelimeler, bir sonraki bölümde açıklandığı gibi çoğunlukla başlıklar, başlıklar ve URL'ler için kullanışlıdır.

SEO adımları için anahtar kelimelerden sonra Arama motoru optimizasyonuna dikkat etmelisiniz bunun için linki tıklayarak diğer aşamalar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

https://www.kursistem.com/blog/seo-adimlari-arama-motoru-optimizsyonu

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8412


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.