01-01-1970


 All in One SEO Pack Pro sürüm 2.1 bugün duyurmaktanmutluluk duyar.
Bu popüler SEO eklentisi en son sürümüdür ve bu büyük eklenti için daha fazlageliştirmeleri ekler. İşte All in One SEO Pack 
Pro v2.1 yeni özellikler listesi:

 

YENİ sosyal Meta modülü-denetim nasıl sosyal medya siteleri sitenizi görmek
Önizleme yeni arama sonuçları-Google arama sonuçlarında sizin girişinizi nasılgörüntüleneceğini görmek
Yeni No dizin sayfaları ve mesajlar – Hayır dizin meta etiketi tek tek sayfaları vemesajlar için kontrol
Tek tek sayfaları ve mesajlar için No izleyin meta etiketi kontrol sayfaları vemesajlar – yeni Hayır izleyin
Yeni dışlama bireysel sayfaları ve mesaj gelen XML Site Haritası
Yeni Google, Bing ve Pinterest Web Yöneticisi Araçları doğrulaması
Yeni ithalat / ihracat modülü – ihracat ve ithalat, All in One SEO Pack ayarları
Yeni All in One SEO Pack Şimdi Admin Bar kolay erişim
Tüm bir SEO Pack Pro v2.1 içinde en popüler WordPress SEO plugin üzerindegeliştirir. Sadece size 
WordPress site çapında varsayılanlarını ayarlama gibiyapabilirsiniz Şimdi tam olarak ne kadar arama motorları her sayfayı taramayönetmek veya post ama her bireysel WordPress post
, sayfa ve
 özel yazı tipi içinarama alt yapısı ayarlarını özelleştirme. Tüm bir SEO Pack Pro bile verir sosyalmeta veya OpenGraph 

 

meta üzerinde tam kontrol böylece favori sosyal medyasitelerinde ne görüneceğini denetleyebilirsiniz.

 

Hemen arama motoru sonuçları iyileştirilmesi başlayabilmek için All in One SEOPack Pro bugün yükseltin!
 

All İn Seo

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere all in seo dan bahsedeceğiz. All in seo aslında wordpress alt yapısına ait bir seo eklentisidir. Wordpress de gelin sizlere bu eklentinin özelliklerinden bahsedelim.

Bu eklenti sayesinde kurulu olan wordpress sisteminizin tüm seo ayarlarını yapmış olursunuz. Eklentiyi wordpress sisteminizin admin panelinde eklentiler bölümünden aktif hale getirdikten sonra sol bar da bulunan yer de Seo adında yerleşmektedir. Bu eklenti sayesinde Başlıklarınızı ve Metalarınızın tüm ayarlamalarını yapabilirsiniz.Eğer isterseniz Sosyal yazan bölüm de facebook gibi sosyal medya bölümlerin de kendi bilgilerinizi girebilirsiniz. XML Site haritaları sayesinde ise sizin çok işinize yarayacaktır. Neden diye soracak olur iseniz buradan almış olduğunuz xml sitemap bölümünden çıkarmış olduğunuz çıktıyı eğer webmaster tools biliyorsanız eğer sitenizi bu çıktı ile de webmaster tools da tanıtabilirsiniz.

Kalıcı bağlantılar da ise tüm yazılarınızın kalıcı bağlantılarını yani url adreslerinin yapılandırılmasını yapabilirsiniz. Bu şekilde işinize yarayacak bölümler bunlardır.


Gelelim normal seo ayarlarına. Sizlerde bu eklentiden yola çıkarak kendi cms inize bu şekilde bir seo optimizasyon eklentisi yapabilirsiniz. Bu sayade de seo kurallarına nasıl uyulur ve nasıl kodlanır öğrenmiş olursunuz.

Seonuzun güçlü olması demek sizin arama motorlarında iyi bir web sitesi olmanızı sağlamaktadır. Seo sayesinde kendinizi dış kullanıcılara tanıtarak ve bu kullanıcıların da sizlere ulaşacağı bir platformda görev yapmanız sizin her zaman işinizi güçlendirecek yapıya sahip kılacaktır.

all in one seo pack ayarları

All In One Seo Pack eklentisi ile wordpress de en başarılı seo sonuçlarını elde edebileceğiniz ve en fazla kullanılan  kullanılan SEO ayarları  eklentisidir.Seo da  özellikle wordpress de kullanılmasının  en önemli sebebi de kurulum sırasında gelen standart ayarlar üzerinde çok fazla değişikliğe ihtiyaç duyulmamasndan kaynaklanır . SEO konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler bile WordPress bloglarına kuracakları All In One Seo Pack eklentisi ile SEO açısından çok doğru imlemeler le  iyi sıralamalar elde edebilirler. Bizde bu yazımızda sizlere bu eklentiyi daha yakından tanıtmaya çalışacağız.

 

All In One Seo Pack Eklentisinin Kurulumu ve ayarları tek tek ayrıtılı anlarımı resimli

 

Öncelikle eklentinin kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. All In One Seo Pack eklentisini blogumuza iki şekilde kurabiliriz.

 

Birinci yöntemde blogumuzun yönetim panelinde ki Eklentiler sekmesi altında yer alan Yeni Ekle kısmında All In One Seo Pack şeklinde arama yaparız. Karşımıza çıkan arama sonuçlarından All In One Seo Pack sonucunun altında yer alan Şimdi Kur/Install linkine tıklayarak eklentiyi kurabiliriz.

 

İkinci yöntem olarak ise All In One Seo Pack adresinden indirdiğimiz eklentimizi RAR’dan çıkarıp bir FTP programı yardımıyla blogumuzun wp-content/plugins klasörüne yükleriz. Ardından blogumuzun yönetim panelinde yer alan Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştiririz.

 

 

 

All In One Seo Pack

All In One Seo Pack

 

All In One Seo Pack 

 

Şimdide  All In One Seo Pack Eklentisinin Ayarlarını yapalım

 

Wordpress Üzerinden Eklentiyi  kurup, etkinleş tirdikten sonra yönetici panelimizde All In One Seo isminde bir sekme oluşuyor. Bu sekmenin içerisinde standart kurulumda General Settings, Performance ve Feature Manager şeklinde üç bölümden oluşuyor ve  sekmeler oluyor.

All In One Seo Pack

 

all in one seo pack ayarlari 1

 

all in one seo pack ayarları

 

Biz öncelikle Feature Manager kısmına tıklayıp standart kurulumda yer almayan bazı özellikleri aktif etmemiz gerekiyor. Görselde de gördüğünüz gibi 3 özellikten sadece Performance kısmı aktif görünüyor. Diğer iki özellik olan XML Sitemaps ve Social Media özelliklerini aktif ettikten sonra yan tarafta ki menüde bu kısımların oluştuğunu göreceksiniz.

General Settings

 

Bu bölümde görseller eşliğinde blogumuzun SEO ayarlamalarını yapacağız

all in one seo pack ayarlari 2

 

all in one seo pack ayarları

 

I enjoy this plugin and have made a donation : Bu sekmeyi genel olarak biz Türk kullanıcılar işaretlemeyiz. Eğer eklentinin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu sekmeyi işaretleyerek eklentinin sahibine bağışta bulunabilirsiniz.

 

Canonical URLs : Canonical URL sizin için Google’da sigorta işlevi görmektedir. Ulaşılamayan URL ya da yinelenen içerikler Google’da başınıza iş açabilir. Dolayısıyla bu kutuyu işaretlemeniz sizi bir çok dertten kurtarmaya yardımcı olacaktır.

 

Use Original Title : Bu özellikle standart kurulumda aktif değildir. Eğer temanız ya da kullandığınız diğer eklentiler Meta Title konusunda karışıklığa neden oluyorsa bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. Fakat normal şartlarda işaretlememenizi öneririm.

 

Log important events : Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde gün içerisinde meydana gelen olaylar ve hatalar bir dosyaya kaydedilir. İlerleyen dönemde oluşabilecek sorunlarda All In One Seo Pack destek servisi bu dosya sayesinde size yardımda bulunabilir.

 

Home Description : Bu kutuda ise ana sayfanız için Meta Description belirleyebilirsiniz. Oluşturacağınız site açıklamasının blogunuzun ana sayfasıyla alakalı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yazacağınız açıklama 156 karakteri geçmemeli ve site başlığında kullandığınız anahtar kelimenizi muhakkak bu kısımda da kullanmalısınız.

 

Fakat şunu da bilmelisiniz ki buraya yazacağınız açıklama Google tarafından kabul görülüp aramalarda gösterilmeyebilir. Çünkü Google’ın bu konuda kesin bir yöntemi bulunmuyor. Kimi blogların açıklamalarını kullanırken kimilerinkini kullanmayı tercih etmiyor. Fakat siz yinede bu alanı en iyi şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz.

 

Home Keywords (comma separated) : Bu kutuya blogumuz ile ilgili anahtar kelimeleri aralarında virgül koyarak giriyoruz. Her ne kadar Google anahtar kelimelerin arama sonuçlarında kullanılmadığını belirtse de sizin yinede girmenizde yarar olduğunu düşünüyorum. Zira Google, anahtar kelime kombinasyonlarını bugün kullanmıyor olsa bile yarın bu kararından vazgeçmeyeceğinin bir garantisi bulunmuyor. Bu nedenle bu kutuya sitenizle ilgili, uzmanlık alanınızla ilgili 20’den fazla 30’dan az sayıda anahtar kelime girmeye özen göstermeniz yararınıza olabilir.

all in one seo pack ayarlari 4

 

all in one seo pack ayarları

 

Use Keywords : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde kullandığınız anahtar kelimeler Meta Tagların arasında gösterilecektir. Eğer anahtar kelimeleri kullanmayı istemiyorsanız kutuyu boş bırakabilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğim nedenden ötürü ben anahtar kelimeleri kullanılması taraftarıyım ve bu nedenle kutunun işaretli kalmasını tavsiye ediyorum.

 

Use Categories for META keywords : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde kategori isimlerinin Meta Keywords olarak kullanılmasına izin vermiş olursunuz.

 

Use Tags for META keywords : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde WordPress’in kendi etiket sisteminde kullandığınız anahtar kelimeleri Meta Keywords’e dahil etmiş olursunuz. Biraz daha detaylandırmak gerekirse bir yazı yazarken iki şekilde anahtar kelime kullanabiliyorsunuz. Birincisi WordPress’in standart etiket sistemi diğeri ise kullandığınız All In One Seo Pack eklentisinin etiket sistemi. Şayet bunu kutuyu işaretlemezseniz WordPress’in etiket sistemi devre dışı kalıyor. İşaretlediğiniz takdirde ise All In One Seo Pack eklentisinde kullandığınız etiketlere eklenerek Meta Tagların arasında gösteriliyor. Eğer wordpress etiket sistemini boş bırakıyorsanız ya da aynı anahtar kelimeleri her iki kısmada yazıyorsanız bu kutuyu işaretlemenize gerek yok.

 

Dynamically Generate Keywords for Posts Page : Anahtar kelimelerinizin blog sayfanızda kullanılmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretleyiniz. Blog sayfasından kastım eğer Ayarlar menüsünde yer alan Okuma ayarları kısmında sabit bir blog sayfası atadıysanız bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde blog sayfasında gözüken yazılara göre anahtar kelimeler dinamik olarak belirlenecek.

all in one seo pack ayarlari 5

 

 

 

 

 

.

 

 

all in one seo pack ayarları

 

Rewrite Titles : Ana sayfa dışında yer alan Title etiketlerinin düzenlemesini yeniden yapmak isterseniz eğer bu kutuyu işaretleyebilirsiniz. İşaretlediğiniz takdirde kutuda yeni özellikler belirmektedir.

 

Capitalize Titles : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde Arama ve Etiket sayfalarının sayfa başlıkları büyük harfle başlar.

 

Capitalize Category Titles : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde kategori sayfalarının sayfa başlıkları büyük harfle başlar.

%blog_title%    Site başlığı

%blog_description%     Slogan

%page_title%   Sayfa başlığı

%category_title%           Kategori başlığı

%category%      Kategori ismi

%category_description%            Kategori açıklaması

%page_author_login%                 Yazar giriş sayfası

%page_author_nicename%       Yazar görünür ismi

%page_author_firstname%       Yazar ismi

%page_author_lastname%        Yazar soyismi

%date%               Tarih

%day%                 Gün

%month%          Ay

%year%               Yıl

%author%          Yazar

%tag% Etiket

%wp_title%       Sayfa başlığı

%description%                Açıklama

%request_url%                Hedeflenen URL

%request_words%         Hedeflenen Kelime

%404_title%      404 sayfa başlığı

 

Aşağıda yer alan kutulara düz yazı yazabileceğiniz gibi All In One Seo Pack eklentisinin yukarıda yer alan etiketlerini de kullanabilirsiniz.

 

Page Title Format : %page_title% | %blog_title%

 

Post Title Format : %post_title% | %blog_title%

 

Category Title Format : %category_title% | %blog_title%

 

Date Archive Title Format : %date% | %blog_title%

 

Author Archive Title Format : %author% | %blog_title%

 

Tag Title Format : %tag% | %blog_title%

 

Search Title Format : %search% | %blog_title%

 

Description Format : %description% | %blog_title%

 

404 Title Format : “Bu sayfa bulunamadı” yazabilirsiniz

 

Paged Format : – Part %Page%

all in one seo pack ayarlari 6

 

all in one seo pack ayarları

SEO for Custom Post Types : SEO ayarlarının özelleştirilmiş olarak farklı yazı tiplerinde aktif olmasını istiyorsanız Enable yapmanız yeterli olacaktır. Bunu yaptığınız takdirde blogunuza yüklediğiniz bir görsel için bile All In One Seo Pack eklentisi yardımıyla SEO ayarlaması yapabilirsiniz.

 

Enable Advanced Options : Bu kısmı Enable yaptığınız takdirde ise özelleştirilmiş yazı ayarlarının hangi kısımlar için etkin olacağını seçebilirsiniz.

 

SEO on only these post types : Post, Page ve Media’nın üçüne de işaret koyarak SEO ayarlarınızın bu kısımlarda aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Custom titles : Bu kısmı işaretlediğiniz takdirde blogunuza yüklemiş olduğunuz medyalar için ortak bir başlık belirleyebilirsiniz. Mesela her bir görsel için ayrı ayrı SEO başlığı belirlemek yerine bu kutuyu işaretleyerek ortak bir başlık girebilirsiniz. Ben bu kutunun boş bırakılıp görselleri ayrı ayrı ele almanın daha doğru olacağını düşünmekteyim.

all in one seo pack ayarlari 7

 

all in one seo pack ayarları

 

Show Column Labels for Custom Post Types : Bu kısımda seçeceklerinizin SEO açısından size bir artısı olmayacak. Tamamen sizin kullanım kolaylığınız için hazırlanmış bir bölüm. Eğer burada yer alan Posts, Pages ve Media kutularını işaretlerseniz menüde yer alan Tüm Yazılar, Tüm Sayfalar ya da Kütüphane bölümlerinde içeriklere ait seo ayarlarını göreceksiniz.

 

Display Menu In Admin Bar : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde adminbar’da SEO isimli bir sekme oluşuyor ve bu sekme sizin seo eklentinize kolay ulaşım olanağı sağlıyor.

 

Display Menu At The Top : Bu kutuyu işaretlendiğiniz takdirde All In One Seo Pack eklentisi WordPress yönetim panelinizde ki menülerde en üstte yer alıyor.

all in one seo pack ayarlari 8

 

all in one seo pack ayarları

 

Webmaster Verification kısmında Google Webmaster Tools, Bing Webmaster Center ve Pinterest Site Verification bölümlerini doldurarak sitenizin bu hizmetlerde tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

all in one seo pack ayarlari 9

 

all in one seo pack ayarları

 

Google Settings bölümünden Google plus tanımlaması yapabilir Google Analytics numaranızı girerek kod eklemeden sitenizi Google Analytics hizmetine tanıtabilirsiniz. Eğer Connect With Google Analytics butonuna tıklarsanız Google Analytics numaranızı yazmadan da verilerinizi takip edebilirsiniz.

all in one seo pack ayarlari 10

 

all in one seo pack ayarları

 

Noindex Settings bölümünde blogunuzda ki hangi kısımların arama motorlarında indekslenmesini engelleyeceğinizi belirleyebilirsiniz. Standart kurulum ayarlarında bu kutuların hepsi boş durmaktadır.Bende yine aynı şekilde bütün kutuların boş bırakılmasını tavsiye ediyorum

all in one seo pack ayarlari 11

 

all in one seo pack ayarları

 

Autogenerate Descriptions : Bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde içerik ayarlarını düzenlerken eklenti sizin için otomatik olarak description oluşturacak. Eğer oluşturduğu açıklamayı beğenmezseniz üzerine yenisini yazabilme imkanınız bulunuyor. Kutuyu işaretleyip işaretlememek size kalmış. İşaretlerseniz bir zararı olmaz.

 

Remove Descriptions For Paginated Pages : Sayfalanmış yazılarınız bulunuyorsa bu kutuyu işaretlemeniz yararınıza olacaktır. Zira Google bazen sayfalanmış yazılar için birden fazla meta açıklaması belirliyor bu da sizin Google’da ki değerinizi düşürüyor. Bunun önüne geçmek için bu kutuyu işaretliyoruz ve ilk sayfanın dışında ki sayfalarda Meta Description etiketini kullanmıyoruz.

 

Advanced Settings kısmında yer alan diğer kutuları boş bırakıp Update Options diyoruz.

Performance

 

Bu bölümde ki ayarlara dokunmuyoruz. Standart ayarları kullanıyor olmamız bize fazlasıyla yeter

.

.

all in one seo pack ayarlari 12

 

all in one seo pack ayarları

XML Sitemap

 

Filename Prefix : Bu kutuya site haritamızın ismini yazıyoruz. Standart kurulumda burada sitemap yazıyor. Sizde bu şekilde bırakabilirsiniz.

 

Notify Google : Bu kutuyu işaretleyerek blogumuzda ki güncellemeleri Google’a haber verebiliyoruz.

 

Notify Bing : Bu kutuyu işaretleyerek blogumuzda ki güncellemeleri Bing’e haber verebiliyoruz.

 

Enable Sitemap Indexes : Bu kutuyu işaretleyerek site haritamızın indekslenmesine olanak sağlıyoruz.

 

Paginate Sitemap Indexes : Site haritanızın sayfalandırılmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretlemisiniz.

 

Maximum Posts Per Sitemap : Site haritanızda kaç yazının yer alacağını buradan belirleyebilirsiniz. Standart kurulumda 50000 yazmakta. Sizde bu şekilde bırakabilirsiniz.

 

Post Types : Site haritanızda yer almasını istediğiniz içerikleri buradan belirleyebilirsiniz. Tavsiyem bütün kutulara işaret koymanız yönünde.

 

Taxonomies : İçerikler dışında site haritanızda yer almasını istediğiniz taksonomileri buradan belirleyebilirsiniz. Bütün hepsine işaret koymanızın zararı olmayacaktır.

 

Include Date Archive Pages : Arşiv sayfalarını site haritanıza eklemek isterseniz bu kutuya işaret koyabilirsiniz.

 

Include Author Pages : Yazar sayfalarını site haritanıza eklemek isterseniz bu kutuya işaret koyabilirsiniz.

 

Create Compressed Sitemap : Site haritanızın sıkıştırılmış halini de oluşturmak istiyorsanız bu kutuya işaret koyabilirsiniz.

 

Link From Virtual Robots.txt : Robots.txt dosyanızdan site haritanıza link vermek isteyebilirsiniz. Bu durumda bu kutuyu işaretlemelisiniz.

 

Dynamically Generate Sitemap : Site haritanızın dinamik olarak oluşturulmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretlemelisiniz.

all in one seo pack ayarlari 13

 

all in one seo pack ayarları

 

Additional Pages kısmından sayfa önceliklerini atayabilirsiniz. Doldurmak zorunda değilsiniz.

 

Excluded Items kısmından site haritanızda yer almasını istemediğiniz bölümleri seçebilirsiniz.

 

Priorities ve Frequencies kısımlarından içeriklerinizin önceliklerini ve güncelleme sıklıklarını atayabilirsiniz. Doldurmak zorunda değilsiniz. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz boş bırakmanızı tavsiye ederim. Standart ayarlar fazlasıyla yeterli olacaktır.

Social Meta

Bu kısım sayfanızın sosyal medya üzerinde paylaşım özelliklerini ayarladığınız bölümdür. İleri derecede bilgi sahibi değilseniz Use AIOSEO Title and Description kutusunu işaretleyip standart kurulum ayarlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

 

 

9470

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç