SEO Bilgi

SEO Bilgi

   Seo, herhangi bir websitesini arama motorlarının kolay okuması, çabuk indexlemesi ve arama sonuçlarındaki sırasını yükseltmesi için yapılan optimizasyona verilen isimdir.Seo çalışmalarının bir başlangıç noktası vardır fakat bitiş noktası yoktur. Seo hizmetinde yapılabilecek hilelerin önüne geçmek için sürekli arama motoru algoritmaları yenilenmektedir. yenilenen bu algoristamalar sayesinde yetersiz bilgi ve ürüne sahip bir sitenin sıralamada önlerde olması engellenilmesi amaçlanmıştır.Arama motorlarının değişen algoritmalarına ayak uydurabilen kişi seo konusunda başarılı birisidir. başarılı seo için belli bir birikim olması gerekmektedir.
   Seo hizmeti kendi içerisinde kategorilenmiştir.  2 kategoriye ayrılan seo iç seo ve dış seodur. bu iki seo çeşitini birlikte inceleyelim.
İç seo
   Bu kısımda temel amacınız kullanıcıları düşünmek olacaktır. Unutmayın arama motorları kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için yenilikler yapar. Sizde arama motorlarından önce kullanıcılara doğru ve güzel hizmet vermelisiniz. iç seo da sayfa açılış hızı 5 saniyeden hızlı olmalı, moobil uyumlu ve sade olmalı, Websitenizin başlığı en fazla yetmiş karakter, açıklamanız en fazla yüz altmış karakter olmalı, Sitemap (site haritası) oluşturulmalı, linkler düzenlenmeli, sürekli güncel ve özgün içerik eklemeli ve bolca görsel kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
Dış seo
   Bu kısımda arama motorları için sitenize referans çalışması yapacaksınız. Temel kural doğru yerlerden yeteri kadar link almaktır.Güzel bir iç seosu olmayan websitelerine alacağınız linklerin hiçbir yararı olmamaktadır ve websitenizin konusuyla alakasız yerlerden alınan linklerin size zararı olmaktadır.İçeriğinizi sosyal medyada paylaşır ve geri dönüş alırsanız çok iyi olmaktadır.
sizlerde iyi bir seo hizmeti almak için kursistemle bir görüşün! hayırlı günler dileriz.

Paylaş:
6811