Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
SEO Adımları | Arama Motoru Optimizsyonu
Arama motoru optimizasyonunda SEO'ya uymak için dikkat etmeniz gereken adımlar nelerdir ?

SEO Adımları | Arama Motoru Optimizsyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonunda SEO'ya uymak için dikkat etmeniz gereken adımlar nelerdir ?

1-Net, benzersiz başlıklar seçin

Web sitenizdeki her sayfa benzersiz bir başlığa sahip olmalıdır. Her arama motoru, sonuçları görüntülediğinde sayfanın başlığını görüntüler ve sayfanın ne hakkında olduğunu bulmak için başlığı kullanabilir. Bu, anahtar kelimeleri kullanmak için mükemmel bir yerdir, ancak yalnızca sayfadaki içeriği doğru bir şekilde açıklarsa. Başlığı kısa tutun, çünkü arama motorları başlığı belli bir süre sonra keser.

 

 2-Doğru açıklamalar ve başlıklar yazın.

Bunlar, gerçek insanların okuması için yararlı ve kolay olmalıdır. Kendi başlarına sıralamada önemli bir etkiye sahip değiller, ancak yine de doğru insanları sitenize getirmek için en iyi araçlarınızdan biri. Fakat botlara değil, okuyucuya odaklanacak anahtar kelimeler kullanın.

 3-Web sitenizi kullanım kolaylığı için yapılandırın.

Web sitenizin muhtemelen birçok sayfası vardır. Hem arama motoru botları hem de gerçek ziyaretçiler her sayfayı kolayca bulabilmeli, her birinin ne için olduğunu bulmalı ve aralarında dolaşabilmelidir.

 4-Arama motorlarına bir site haritası gönderin.

Web sitenizde düzenli bir sayfa listesi oluşturacak web siteleri üreten pek çok ücretsiz site haritası vardır. Bu Web Sitesini Google WebMaster araçlarını ve tercihen Yahoo ve Bing gibi diğer arama motorlarına kullanarak gönderin.

 5-SEO püf noktaları hakkında şüpheci olun

Yukarıdaki adımlar, arama motorlarının sitenizdeki her sayfayı bulmasını ve ne hakkında olduğunu tanımlamasını sağlar. Birçok site sahibi, sayfalarının sıralamasını yükseltmek için daha fazla "püf noktası" öğrenmek ister. Bu çekici kısayolların hiçbir etkisi yoktur. Arama motorları sık sık bu boşlukları kapatmak için algoritmalarını güncelleyerek hafif bir artış oranı ile ciddi bir sıralama cezasına çarptırırlar.

 

Arama motoru optimizasyonu adımalarından sonra SEO'ya uymak için içeriği ve otoriteyi geliştirme adımlarına dikkat etmelisiniz bunun için linki tıklayarak diğer aşamalar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

https://www.kursistem.com/blog/aeo-adimlari-icerigi-ve-otoriteyi-gelistirme

Yorumlar (0)

Soru Cevap

7030


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.