Mobil SEO

Mobil SEO

Akıllı telefon kullanımı için kullanmayan yoktur diyebileceğimiz kadar yaygındır. Mobil SEO, mobil cihazlarda yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. Bu çalışma gereksiniminin bir nedeni de mobil cihazların büyük oranlarda internet trafiğine sahip olmalarıdır.

Üç yıl önce Google, resmi bloğunda Google’ın mobil kullanılabilirliği mobil arama sonuçlarında önemli bir SEO kriteri olarak dikkate alacağını ayrıca kaliteli içerik sağlayan siteler, mobil uyumlu olmasalar bile, sıralamalarda üst sırada yer almaya devam edecekler haberini verdi. Profesyonel bir SEO çalışması içerisinde yer almak isteyen şirketler, firmalar web sitelerini aynı zamanda mobil uyumlu yapmalıdırlar. Bundan sonraki çalışma mobil SEO kapsamındadır. Firma web ekranı için burada sadece akıllı telefonları düşünmemeli, çoklu ekranları tablet, masa üstü, laptop hepsini düşünmeli. Çünkü günümüzde insanlar herhangi bir cihaz ile herhangi bir yerde internet erişimi sağlamakta ve web sitenize girebilmektedir. Bu sebeple de web sitenizin tasarımını her cihaz ve her çözünürlüğe uygun yapmanız gerekmektedir. Yeni teknolojilerin kullanıcılara ya da müşterilere daha hızlı ve daha kolay erişim imkanı sağladığı bir gerçek. Şirketler kullanıcı ile temasa geçmek için bu teknolojilerin hepsine uyumlu olabilecek bir web sitesi yapmalıdır.

Mobil seo tasarımında seo uzmanı, stratejilerini kullanıcının talepleri ve kullanıcının beklentileri üzerinde geliştirmeli. Kullanıcı siteye neden girmeli? Kullanıcı neden ürün ya da hizmeti sizden satın almalı? Kullanıcı neden sizi seçmeli ? Mobil SEO çalışmasında Tüm bu sorular cevaplarını bulmalıdır.


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

9791