Kurumsal SEO

Kurumsal SEO

Günümüzde şirketlerin ve firmaların arama motorlarında görünürlüğe hatta ilk sıralarda görünürlüğe ihtiyaçları bulunmaktadır. Yapılan bu çalışmaya SEO denir. SEO çalışmaları günümüzde talebi ve rekabeti en çok artan çalışmadır. SEO hizmeti veren kişilerin yaptıkları bu işe Kurumsal SEO danışmanlığı denir. Ticari ve prestij kazancınız için firmanızın görünürlüğünü arttırmanız daha fazla kitleye ulaşmanız gerekir. Bu nedenle Kurumsal SEO uzmanı ile iş birliği yapmalısınız.

Çoğunlukla google aramaları sonucu ulaşılan kaynaklarda Kurumsal SEO, kurumsal firmalara seo hizmeti olarak karşımıza çıkar. Bu tanımın yanlış olmasına rağmen arama motorunda karşımıza çıkmasında ki sebep içerik içinde fazlaca SEO kullanılmasıdır. Burada anahtar kelimenin önemini anlayabiliriz. Doğru olan tanım ise SEO çalışmasının kurumsal bir şekilde yapılmasıdır yani söz konusu olan çalışmanın kurumsallığıdır. Fakat bu noktada hatırlatma yapılması gerekli olan husus, bir kişiye yapılan SEO çalışması ile bir kuruma yapılan SEO çalışması aynı olmamalı. Sıradan bir inşaat firmasının sitenizde ya da bloğunuzdaki Backlink size pek bir şey katmayabilir. Ancak Türkiye'nin en büyük 20 şirketinden biri olan Enka İnşaatın Backlink için aynı şeyi tabi ki söyleyemeyiz. Sonuç olarak kurumsal SEO hizmeti çok ciddi bir çalışmadır diyebiliriz. İki butik mağazası düşünelim bunlardan biri bir nedenden dolayı mağazasını 3 gün kapatmak zorunda kalsın. Diğeri de aynı şekilde mağazasını kapatmak zorunda. Ancak bu mağaza web sitesi ağırlıklı online satış hizmeti de vermekte olsun. Bu iki mağazanın zararını ve kazancını hesaplarsak kurumsal SEO hizmetinin önemini bir kez daha anlamış oluruz. Web siteniz sizi sadece tanıyan kişilere ulaştırırken yaygın kullanılan bir anahtar kelime ile arama motorunda çıkmanız hele ki ilk sıralarda çıkmanız sizi hedef kitlenize ulaştırır. Kurumsal SEO uzmanı çalışmasında öncelikle rakip analizi yapmalıdır. Anahtar kelime araştırması, kaliteli, özgün içerik stratejisinin oluşturulması da neredeyse aynı öneme sahiptir.

SEO çalışmalarımız, kurumsal SEO içerikleri ile SEO Uzmanlarımız tarafından yapılmakta. Bizlerle iş birliğine girmeden web sitemizdeki bir kaç içeriği analiz etmenizi tavsiye ederiz. Destek ve hizmet almak isterseniz 0850 305 4246 iletişim numaramızdan arayabilir ya da web sitemizde ki çevrim içi kanalına yazabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

282