mehmet yetim 15-06-2017


Web Sitesi Tasarımı

İletişim kavramı hız çağı ile beraber daha bir anlamlı hale gelmiş ve hayatımızın odak noktası olmuştur. Daha hızlısı olana kadar en hızlı iletişim aracı olan internet ile hergün birçok web sitesini ziyaret edilmektedir. Peki kullanıcıların hangi web sitelerini daha çok tercih ettiklerine dair bilgiler neden önemlidir? Kullanışlı bir web sitesine sahip olmak için nelere dikkat edilmelidir?

İletişim teknolojileri kitleler ve bireyler arası iletişimde her çağda önemli rol oynamıştır. Her iletişim aracı icat edildiği günden bugüne dek ilk olarak seçkinlerin kullandığı araçlar olmuştur. Zaman içerisinde bu araçlar toplumların geneli tarafından kullanılır, kolay erişilir hale gelmiştir. Hiç şüphesiz bu araçlar yaşamımızda önemli değişikliklere yol açmıştır. Bu değişikliklerin en önemlisi gündelik işlerimizi kolay halledilebilir hale getirmiş olmasıdır.  Günümüzde her yaştan, her eğitim düzeyinden ya da sosyo-ekonomik sınıftan bireyler bilgisayar teknolojisini ve bu teknolojiden ayrı düşünülemeyecek olan interneti kullanmaktadır. Böylesine geniş bir kullanıcı ağına sahip olan internet dünyasında eğitimden alışverişe, eğlenceden haber almaya kadar akla gelebilecek tüm ihtiyaç ve hizmetler karşılanmaktadır. Kısacası internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bankacılık işlemlerimizi yapmak için bankaya, bir davete katılmak üzere giyeceğimiz kıyafeti satın almak üzere mağaza mağaza dolaşmaya gerek kalmamıştır. O halde tüm sektörlerin internet ortamında varlığının olması gerekir. İnternet kullanıcıları ulaşmak istedikleri hizmete şirketlerin web siteleri üzerinden erişim sağlamaktadırlar. Nasıl bir mağazayı tercih etmemizde vitrin ve reyon dizaynının önemi varsa e-ticaret yapacak olan şirketlerin web sitesi tasarımları da müşterileri kazanmak açısından önemlidir. Web sitesi tasarımında kilit olan hususlar zaman, kullanılabilirlik ve erişimdir. Kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olmak için işin uzmanlarıyla çalışmak, sanal camiada varlığınızın güçlü olması bakımından mühim bir konudur.  Puzzle parçaları gibi bir bütünü tamamlayan görsel ve işitsel materyallerin özgün dizaynı ile kaliteli bir web sitesi tasarımına sahip olabilir ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz. Hatalı linklerle dolu, ağır çalışan, karmaşık bir web sitesi tasarımı kullanıcılarınızı kaçırır. Yani  bu durum potansiyel müşterilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir. Tüm bu tür sıkıcı ve profesyonel destek isteyen işlerinizin kontrolleri ve kullanıcıların size geri bildirimde bulunacağı iletişim formları v.b gibi işlemleri gerçekleştirecek webmasterlar ile e-ticaret dünyasında iyi bir konumda yer alabilirsiniz.

İyi bir web sitesi tasarımı için kaliteli şirketler tercih edilmelidir. Daha çok müşteri kazanmanızı sağlayacak web sitesi tasarımları ile güvenilir bir e-ticaret Kursistem Bilişim Teknolojileri ile mümkündür. Bir şirketiniz var ve sanal dünyada da varlığınızı oluşturmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Kursistem Bilişim Teknolojilerinin kapısını çalmaktır. Unutmayın internet ortamında başarılı olmak hayal değil.

1629

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç