mehmet yetim 13-07-2016


Seo Destek 

Kursistem Bilişim Teknolojileri,

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Seo Destek hakkında bilgiler sunacağız.

Seo işlemleri web sitesini arama motorlarına göre düzenleme ve sunmadır. Bunu yapacak Seo Mühendisleri Ekibi veya Seo Uzmanlarıdır. Çünkü bu tarz ekipleşmiş firmalar alınan web sitelerini iki yönlü inceleme yaparak çalışmaktadırlar.

Site İçi SEO (On Page SEO),

 Seo ekibi site içinde düzenlemeler yaparken arama motorlarına düzenli bir şekilde okunmasını sağlanması ve anlamdırmasın da yardımcı olacak şekilde çalışmaların yapılmasıdır.

Arama motorları sitenizi incelemeye geldiğinde içerik yönünden incelemesi ve kullanıcı deneyiminizi göz önünde bulundurarak algoritmalarını çalıştırmaktadır. Zaten tüm arama motorlarının amacıda kullanıcılarının istediği sonucu onlara en iyi şekilde sunumunu yapmaktır.

Örnek olarak W3C hataları var ise düzeltilmesi, robots.txt dosyasının olması, Özgün makale başlığının kullanılması, Özgün makale içeriğine sahip olmanız ve sitenizin açılış hızlarının çok hızlı olduğu zaman aslında Site İçi Seo kısmında büyük bir ilerleme yapmış olursunuz.

Site Dışı SEO(Off Page SEO)

Web sitesi dışında seo yapmanın birden fazla tenikleri vardır. Ama en popüler olanıda kaliteli web sitelerden ve yüksek backlink sayısına sahip olan sitelerden kendinizi tanıtan ya da seo çalışmış olduğunuz kelime hakkında link almanız gerekmektedir. 

Ama bu işlemleri yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü başta Google olmak üzere tüm arama motorları bu işleme tam olarak iyi bakmamaktadır. Çünkü tüm arama motorlarında banlanmış olan bir web sitesine siz bir link bıraktığınız da sizin kalitenizi düşürmüş ve eksi puan vermiş olur. Eğer siz kalitesi yüksek ve sağlam web sitelerinde kendi web sitenizin linkini ya da tanıtımını yaparsanız tüm arama motorları da sizlere bu konuda değer verecektir.

Sosyal medya da bilinir olmak için sayfalarınızın hitinin fazla olması ve büyük bir kitleye sahip olmanız gerekmektedir. Zaten Sosyal Medya ekibimizde sizlere bu olanağı sağlayarak destek vermektedirler.

Markanızın önemli olması gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız eğer çünkü herkes tarafından bilinen bir marka mı yoksa kimse tarafından bilinmeyen bir markamı daha çok hizmet verir düşünmeniz gerekmektedir. Markanızın halk arasında yaygınlaşmasını ve hitap şeklinin güzel olması gerekmektedir. İşte bu konular da ekibimiz sizlere en iyi şekilde hizmet verecektir.

932

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç