Kursistem 10-06-2017


Zamanımızın internet çağı olmasından kaynaklı pek çok insan internet sitesi kurmak istiyor ve bu işlem aslında sanıldığı kadarda zor değil. Eğer internet siteniz için kafanızda ki bütün soruları cevapladıysanız o zaman bir internet sitesinin nasıl kurulduğuna dair gerekleri yanıtları burada bulabilirsiniz. 

Öncelikle siteniz için bir sunucu ve domain(alan adı) gerekiyor.Domain, sizin internet sitenize vereceğiniz isimdir. Aynı zamanda ‘.com , .net, .org ‘ gibi uzantıları da belirli firmalardan yıllık makul fiyatlara satın alabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra domain’i sunucuya yönlendirmeniz gerekiyor böylelikle domain sunucu ile senkronize edilecek ve ziyaretçiler adresinizi bulabilecekler. Senkronizasyon işleminden sonra sitenizin vereceği hizmete göre sayfa tasarımı ve yazılım ihtiyacınız olacak. Bunları hazır olarak internette de bulabilirsiniz veya isterseniz kendi zevkinize göre en baştan bir tasarım ve yazılım uygulayabilirsiniz ama bunun için ayrı bir ücret ödemeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra internet siteniz yayına hazır olur.

En önemli konulardan biri ise SEO yani arama motoru optimizasyonu. Site içi ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılan bu sistem, site içi optimizasyonda sitenizin içinde yaptığınız işlemleri temsil etmekte diğeri ise site dışı optimizasyonları yani sitenizin dışında yapılan işlemlerdir. Site dışı işlemlerden bazıları sitenize erişimin engellenmesine veya sunuculardan silinmesine sebep olabileceği için SEO uzmanı desteği önemlidir. Google , Yandex gibi pek çok arama motorunda internet sitenizin ilk sayfada yer almasına ve daha çok kullanıcıya ulaşılmasına olanak sağlayan bu sistem için bir uzmana danışılması sitenizin farkındalığa ulaşmasına da yardımcı olacaktır.

104

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç