İnternet Sitesi Nasıl Kurulur ?

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur ?

Çeşitli yazıların, fotoğrafların, videoların bulunduğu dijital platformlara internet sitesi denilmektedir. İnternet sitesi nasıl kurulur? İnternet sitesi kurmak için ne gerekir? içeriğimizin detaylarında.

İnternet sitesi kurarken ilk önce bir alan adı (domain) almanız gerekir. Örneğin Kursistem'in alan adı kursistem.com' dur. Google arama motoruna kursistem yazıldığında ekranda bulunan sayfamıza ulaşılır. Tabi aldığımız alan adı yeterli değil. Bir de aldığımız bu alan adı üzerinden wordpress.org'un sunduğu wordpress yazılımını yüklememiz gerekir. Wordpress yüklendikten sonraki aşama da ise sitemizin akışına göre bir tema seçip, satın alıp, kurmaktır. Bütün internet sitelerinin temelinde bu üç aşama vardır. Buraya kadar internet sitesi nasıl yapılır ? sorusuna cevap verdik. Ancak siteleri birbirinden ya da rakiplerinden ayıran ve kârı arttıran en önemli fark tasarım kısmıdır. Bu noktada işinizi eğer ciddiye alıyorsanız işi bilen uzman birinden destek almalısınız. Kursistem web tasarımı alanında kaliteli çalışmaları ile birçok referansa sahiptir. Yukarıda değindim bu üç aşamadan sonra mevcut bir siteniz var ve hayırlı olsun. Simdi bu siteyi aktifleştirmeniz gerekecek bunun için de aldığınız alan adını bir yerde barındırmalısınız. Şimdi de barındırma hizmeti yani hosting satın almalı ve barındırma hizmetini alan adı ile birbirine bağlamalısınız bunu da barındırma hizmeti panelinizden yapabilirsiniz. Bunun sonucunda ise barındırma hizmetinin size verdiği sunucunun adreslerini alan adına tanımlayacaksınız. Ancak bu sayede internet sitenizde ki yazılarınız okunur, fotoğraflarınız görülür veya videolarınız izlenir.

Bundan sonraki süreçte Dünya genelinde tercih edilen wordpress hazır alt yapı sistemini seçerek internet sitenizi kendi tercihlerinize göre özgünleştirebilirsiniz. Böylelikle web sitesi nasıl yapılır sıfırdan başlayanlar için özellikle açıklayıcı bir yazı olduğunu ümit ediyorum.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

7228