İnternet Sitesi Nasıl Açılır ?

İnternet Sitesi Nasıl Açılır ?

Web sitesi nasıl açılır ? Diğer bir ifade ile internet sitesi nasıl açılır ? İnternet sitesi günümüzde girişimciliğin gerekli durumlarından. Bu popüler girişim öyle ki artık bir hobi yöntemi bile oldu.


Çeşitli yazıların, fotoğrafların, videoların bulunduğu dijital platformlara internet sitesi denilmektedir. İnternet sitenizi açmadan önce netleştirmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hangi alanda hizmet vereceksiniz ? Belirlediğiniz bu alanda hizmet veren mutlaka rakipleriniz olacaktır. Sizin rakip internet sitelerinden farkınız ne olacak ? Okuyucu ya da ziyaretçi sitenizle neden ilgilenmeli ? İnternet sitenizde içerikleri nasıl değerlendireceksiniz ? Bu başlı başına önem arz etmektedir. İnternet sitenize ne kadar bütçe ayıracaksınız ? Sorularınıza bu yazımızla cevap bulacaksınız.


İnternet sitesi nasıl açılır? İnternet sitesi kurmak için ne gerekir? içeriğimizin detaylarında.

İnternet sitesi kurarken ilk önce bir alan adı (domain) almanız gerekir. Örneğin Kursistem'in alan adı kursistem.com' dur. Google arama motoruna kursistem yazıldığında ekranda bulunan sayfamıza ulaşılır. Tabi aldığımız alan adı yeterli değil. Bir de aldığımız bu alan adı üzerinden wordpress.org'un sunduğu wordpress yazılımını yüklememiz gerekir. Wordpress yüklendikten sonraki aşama da ise sitemizin akışına göre bir tema seçip, satın alıp, kurmaktır. Bütün internet sitelerinin temelinde bu üç aşama vardır. Buraya kadar internet sitesi nasıl açılır ? sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

Ancak siteleri birbirinden ya da rakiplerinden ayıran ve kârı arttıran en önemli fark tasarım kısmıdır. Bu noktada işinizi eğer ciddiye alıyorsanız işi bilen uzman birinden destek almalısınız. Kursistem web tasarımı alanında kaliteli çalışmaları ile birçok referansa sahiptir. Yukarıda değindim bu üç aşamadan sonra mevcut bir siteniz var ve hayırlı olsun. Simdi bu siteyi aktifleştirmeniz gerekecek bunun için de aldığınız alan adını bir yerde barındırmalısınız. Şimdi de barındırma hizmeti yani hosting satın almalı ve barındırma hizmetini alan adı ile birbirine bağlamalısınız bunu da barındırma hizmeti panelinizden yapabilirsiniz. Bunun sonucunda ise barındırma hizmetinin size verdiği sunucunun adreslerini alan adına tanımlayacaksınız. Ancak bu sayede internet sitenizde ki yazılarınız okunur, fotoğraflarınız görülür veya videolarınız izlenir.

Bundan sonraki süreçte Dünya genelinde tercih edilen wordpress hazır alt yapı sistemini seçerek internet sitenizi kendi tercihlerinize göre özgünleştirebilirsiniz. Sıfırdan başlayanlar için internet sitesi nasıl açılır  konusunda açıklayıcı bir yazı olduğunu ümit ediyorum.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8194