İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Günümüzde yeni medya dediğimiz online kanallarda marka, ürün veya hizmetlerin internet aracılığıyla tanıtılmasına internet reklamcılığı denilir. Bu reklamlar arama motorlarında çıkan sayfaların üst, alt ve sağ kısmında yer alan reklamlardır.

Kursistem olarak biz, hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize ulaştırmak için internek reklamcılığı adı altında çalışmalar yapmaktayız. İnternet reklamcılığı, kullanıcıların aradıkları kelimeleri temel alır. Bu nedenle hangi reklamlarda çıkacağınız sizin belirlediğiniz anahtar kelimelere bağlıdır. Örneğin ofis mobilyaları imal eden bir firma, yönetici koltuklarında bir kampanya yapmış bulunmakta. Kullanıcılar yönetici koltukları veya ofis mobilyaları doğrultusunda bir arama yaptığında çıkan sonuçlarda bu firmanın reklamlarına ulaşırlar. İnternet reklamcılığı reklam veren için bir çok kazanç sağlar.


İnternet Reklamcılığı Size Ne Kazandırır?

-Kapsama alanı geniştir; İnternet kullanıcılarının sayısı dünya genelinde hızla artmaktadır. İnternet reklamcılığı bu denli geniş bir kitleye erişim imkanı sağlar.

-İnteraktiftir; İnternet kanalları aracılığı ile birçok müşteri ile çift taraflı etkileşim imkanı sağlar. Bu sayede internet reklamcılığı, bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş reklam oluşturabilme imkanı sunar. Başka bir ifade ile satışa yönelik promosyonlarla katılımı sağlar ve hedef kitleye ait verilerin toplanma imkanı vardır.

-Ölçülebilirdir; Reklamınızı görenlerin sayısı, hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi satın alanların sayısı ile ilgili raporlar sunar. İnternet reklamcılığı ölçülebilir olmasının diğer avantajları ise, reklamınıza ilgi gösterenlerin demoğrafik yapısını ve reklamın dönüşüm oranlarını rapor eder.

-Sadece reklamınız tıklandığı zaman ödeme yapabileceğiniz reklam türlerini seçerek size ulaşılan kişi sayısına göre ödeme avantajı sunar.

-Düşük maliyet; Geleneksel reklam faaliyetleri ile kıyaslandığında maliyeti daha da düşüktür. Çok daha az maliyetle daha geniş kitlelere ulaşılır.


İnternet Reklamcılığı Nelerdir ?

-Arama Motoru Reklamcılığı

-Video Reklamcılığı

-Banner

-Sosyal Medaya Reklamcılığı

-E Posta Reklamcılığı

-İçerik Reklamcılığı


Kursistem, İnternet Reklamcılığı ile hizmetlerinizi, ürünlerinizi potansiyel müşterilere ulaştırmakla birlikte sizlere yeni müşteri potansiyeli de yaratır.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4656