Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
İletişim Formu Robot
Evet arkadaşlar günümüzde çok sıklıkla karşılaştığımız maillerimiz deki spam mailleridir. Bu spam maillerini engellemek ve robotları web sitenizden uzak tutmak için bazı yollar vardır. Bu aşamaları sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

İletişim Formu Robot

Evet arkadaşlar günümüzde çok sıklıkla karşılaştığımız maillerimiz deki spam mailleridir. Bu spam maillerini engellemek ve robotları web sitenizden uzak tutmak için bazı yollar vardır. Bu aşamaları sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

Alan form alanınız da rakamlar ile bir alan oluşturup bir input alanında o sayıların aynısının girilip girilmediğini kontrol ettirilerek de spam maillerine bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Ama bu alan da belli bir süreden sonra işe yaramayacaktır. Çünkü robotlar bu alanı da zamanla çözmeye başlayıp bu alanı da aşmaya ve size yine spam mailleri gelmeye devam edecektir. Bu spam yapısını engellemek ve kesin olarak bir çözüm getirmek istiyorsanız Google reCAPTCHA yapısını kullanarak spam maillerini engelleyebilirsiniz.

 

Şimdi Google reCAPTCHA alanını ekleme işlemi ise şu şekildedir. Aşağıdaki alanları takip etmeniz gerekiyor.

  1. Adım olarak https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html web sitesine giriş yapıyorsunuz ve sağ üst alan da Admin Console butonuna tıklamanız gerekiyor.
  2. Tıkladığınız da bir gmail maili ile giriş yapmanız gerekiyor. Mail adresinizi seçip giriş yapıyorsunuz.
  3. Sağ üst alan da “+ “ işaretine tıklayarak aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

reCAPTCHA türü olarak v2 yi işaretlemeniz gerekecektir. Bu alanları girdikten sonra sizlere ekran da reCAPTCHA türü olarak key anahtarlarını sizlere vermektedir. Bu anahtarları kopyalamanız gerekmektedir.

head tagları arasına 

 

Bu kodu eklemeniz gerekiyor. Web sitenize Google reCaptcha yapısının javascript kodlarının gelmesini sağlamaktadır. Devamında ise web siteniz de oluşturmuş olduğunuz form alanınıza ise aşağıda vereceğimiz bu kodu eklemeniz gerekmektedir.

 

 

 

Yukarıda yazan div tagındaki “key_anahtarınız” yazan yere reCaptcha alanında site key kodlarından en üstte yer alanı alıp eklemeniz gerekmektedir. Bunu ekledikten sonrada web siteniz de artık reCaptcha alanı çalışmış olacaktır.

Yorumlar (1)

Muhammet delen
2019-09-08 15:08:42

arkadaşlar merhabalar siz kursistem yazılımcılarına öncelikle böyle bir konudan bahsettiğiniz için teşekkür ederim bu ilrtişim formuna eklenen robot sistemini ruslar yeni sistemlerle aştılar zaten şimdi bu sistemin 3. versiyorun çıkmış ama kurulumunu yapamadım buradan siz yazılımcı ilon bir firmasınız ben yerinizde olsam reCAPTCHA 3. versiyenunuda anlatmayı denerdim millet bu konuda çok müzdarip bu rusların robotlarında korınmanın yollarını arıyorlar bence sizlerde kolları sıvayıpta bahsetmaya başlamalısınız reCAPTCHA son versiyenlarını sürekli anlatmanınz gerekirki bizlerde faydalanalım

Soru Cevap

2685


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.