Hosting Hizmeti

Hosting Hizmeti

Hosting kelimesi İngilizce'de ki Host kelimesinden gelir. host İngilizcede "hizmet" demektir.Hosting ise "Hizmet etmek" anlamına gelmektedir.websitemizin dosyalarını depolauan firmalar tarafından verilen bir hizmet olan hosting hizmeti,  domainin üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışmaktadır. Hem web siteleri hem mail adresleri sunucu üzerinden ip protokolü ile sizin bilgisayarınızla bağlantı kurmaktadır. kursistem olarak hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmekteyiz. Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlardır;
• Hız (Sitenizin açılma hızı)
•  Siteniz için size verilecek alan boyutu (MB)
• Desteklediği programlar ve genel özellikler
sitenizin yüklenmesi hızının yavaş olaması aktif müşterilerin bir çoğunu kaybetmeniz anlamına gelmektedir. yavsş yüklenen bir sitede alışveriş yapmayacak olan müşteri maddi kayba neden olur. web sitenizin yavaş olmasında bazı nedenler vardır. bunlardan biri  internete bağlandığınız bilgisayarın yeterli aksama sahip olamamasından kaynaklanan nedenlerdir. İkincisi ise hostingden daha doğrusu hosting aldığınız serverdan kaynaklanan nedenlerdir.Web hostingde bir diğer önemli nokta da kullandığınız program ve veritabanını kiraladığınız sunucusunun desteklemesidir. Günümüzde artık internet siteleri tanıtımın yanında hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (İş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması özel programlama dilleri (ASP, PHP, SQL gibi) ile yapılmaktadır.
iyi bir hosting hizmeti almak ve detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için kursistem anasayfamızda bulunan telefon numaramızı arayın.

Paylaş:
1816