Google'da İlk Sırada Yer Almak
Google'da ilk sırada yer almak için yapmanız gerekenlere kolay ve basit bir şekilde bu günkü blog yazımızda yer verdik.

Google'da İlk Sırada Yer Almak

Google'da ilk sırada yer almak için yapmanız gerekenlere kolay ve basit bir şekilde bu günkü blog yazımızda yer verdik.

Bir web siteniz var ama google'da yer alamıyor musunuz ? Kötü dir durum zira web siteniz sizin iş hayatınızdaki kimliğiniz, prestijinizdir. Kimliğiniz ile güzel çalışmalarınızla tanınca ancak müşteri potonsiyeli kazanır, hedef kitlenizi artırabilrisiniz. Böyle biir durumda SEO yöntemine bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü SEO web sitenizi google'da ilk sıralara çıkarmakla beraber sizi reklam bütçesinden de korur.

-Emek hırsılığı yaparak copy-paste için ayırdığınız zamanla bilmelisiniz ki google sizi tanımaz. Bu nedenle google'da ilk sırada yer almak istiyorsanız özgün, kaliteli ve tabi seo'ya uygun içerikler yazmalısınız. İşte o zaman emeğinizin karşılığını almaya hak kazanırsınız. Peki içeriklerinizde nelere dikkat etmelisiniz ?

 

-Sayfa başlığınız çok uzun olmamalı bunun için 70 karekter kullanımı idealdir.

-Siteniz için en önemli olan anahtar kelimedir. Anahtar kelimeler eskiden çok kısa seçilirdi. Ancak şimdi google ve dijital asistanlarının varlığı ile aramada yapılan sesli aramaları düşünürsek bu biraz daha fazla karekter kullanabileceğimizi anlamına geliyor. Anahtar kelime analizi çok önemlidir. İçeriği yazarken anahtar kelime beirlemesinde ben olsaydım ne sorardım ya da nasıl aratırdım diye düşünebilir ayrıca seo analiz araçlarını da kullanabilirsiniz. ...............................

-Arama sonuç sayfalarında Title ve Meta Description alanlarınız doğrudan görüntülenir ve bir sıralama faktörüdür. Bu etiketler içerisinde konunuz ile ilgili anahtar kelimelere mutlaka yer vermelisiniz.

-Bir web sitesinde mutlaka heading etiketleri yani başlık etiketleri bulunmalıdır. Ancak H1 (ana başlık) – H6 (en alt başlık) şeklinde bir sıralama yapılarak, max. 1 adet h1 etiketi, max. 4 adet h2 ve max 4 adet h3 etiketi olmalıdır.

-Sitenizin hızını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde boyut ve sayıda görsel eklemelisiniz. Ayrıca sitenizde kullandığınız resimlerde title ve alt tagları bulunmalı. Bu taglar anahtar kelimelerinizden oluşmalı, bu durum kullanıcıların görsel aramalarında da sizin sitenizle karşılaşmasını sağlayacaktır.

-Site içi linkleme seo'nun vazgeçilmezlerindendir. Fakat ölçüyü kaçırmamak önemlidir. Örneğin 400 kelimelik bir sayfa için ortalama 4 , 5 iç bağlantı ideal bir sayıdır.


Googleda ilk sırada yer almak için yapılması gereken seo teknikleri bunlarla sınırlı değildir. Belirttiğimiz seo teknikleri en temel tekniklerdir. Bunlar çoğaltılabilir ve arama motorlarına göre değiştirilebilir.

Google'da ilk sırada olmanın size avantajlarının ne olduğunu bilmek istiyorsanız linki tıklayarak okuyabilirsiniz. 

https://www.kursistem.com/blog/googleda-ilk-sirada-olmanin-avantajlari-nelerdir

Yorumlar (0)

Soru Cevap

9211


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.