Google Sıralamanızı Artıracak Görsel SEO Stratejileri
Web hızla görsel hikayelerin ülkesi haline geliyor, ancak dijital pazarlamaya gelince, Google hala kral.

Google Sıralamanızı Artıracak Görsel SEO Stratejileri

Web hızla görsel hikayelerin ülkesi haline geliyor, ancak dijital pazarlamaya gelince, Google hala kral. Her yayıncı, blog yazarı ve web tasarımcısı ilgi çeken bir konu olmayı umuyor, ancak İnternet bir milyardan fazla web sitesiyle dolu geniş bir çorak alan. İçeriğin görülmesi için öncelikle bulunması gerekir. Bu, arama motoru optimizasyonunun kilit bir rol oynadığı yerdir.


-Etkileyici Görsel Hikayeler Oluştur; Google, Bing ve diğer arama motorlarının algoritmalarını ne sıklıkla güncelledikleri önemli değildir, ziyaretçilerin doğal olarak ilgisini çeken kaliteli içerik hala oyunun adıdır. Kullanıcılara aradıklarını veren web siteleri her zaman daha popüler olacak ve daha popüler web siteleri neredeyse her zaman aramada üst sıralarda yer alacak. 2017 yılında İnternet kullanıcılarının dikkatini en çok çeken web türü ne tür? Şüphesiz, görsel hikaye anlatımıdır. MarketingSherpa'ya göre, web sitesi ziyaretçilerinin yüzde 50'si bir web sayfasında gezinmeye devam edip etmeyeceğini 8 saniye içinde terk edip etmeyeceğini belirler. Bu, pazarlamacıların dikkatini çekmesi ve tutması gerektiği kadar hızlı bir süreç.

 -Paylaşımı Teşvik Eden Görselleri Seçin; Sosyal medya dijital pazarda devrim yarattı ve markaların müşterileriyle iletişim kurma şekilleri Şirketlerin şimdi müşterilerini çekmek için kullandıkları en etkili yöntemlerden biri görsel hikayeleri paylaşmak. Sosyal medyada görsel hikaye anlatımını ustalıkla geliştiren bir markanın ana örneği National Geographic'tir. 1888 yılında kurulan bir derginin sosyal medya alanındaki en etkili yayıncı olacağını kim tahmin ederdi? Ancak 2014'te, 139 yıllık yayın, dünyanın dört bir yanındaki uzak konumların büyüleyici hikayelerini ve geniş ekran görüntülerini anlatan görüntüler sayesinde Facebook, Twitter ve Instagram'da etkileyici bir şekilde 46.4 milyon ilgi topladı. Dünyanın dört bir yanındaki uzak konumların büyüleyici hikayelerini ve geniş ekran görüntülerini anlatan görüntüler sayesinde Facebook, Twitter ve Instagram'da etkileyici bir şekilde 46.4 milyon ilgi topladı.


-Video Sunumu Yaratın; Artık videonun dijital manzaraya hükmettiğine dair hiçbir soru yok. 2014 yılında video, tüm internet trafiğinin yüzde 64'ünü oluşturuyordu ve Cisco, ortamın 2019 yılına kadar trafiğin yüzde 80'ini oluşturacağını öngörüyor. çevrimiçi videonun yükselişi, Google’daki kişileri arama algoritmalarında hesaba katmaları için harekete geçirdi. Aramanın kralı şimdi videonun kaliteli içeriğin kanıtı olduğunun farkında ve varlığı ancak ilerlemeye devam etmek için sıralama faktörünü arttırmaya devam edecek.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8232


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.