Google Reklamları

Google Reklamları

Google reklamları denince çoğu kişinin ilk aklına gelen Google arama motorunda yapılan aramaların sonucunda ılk sıralarda çıkan sponsorlu reklamlardır. Fakat google reklamları sadece arama sonucunda ilk sıralarda çıkan bu yazılı metin reklamları değil.

-Görsel reklamları

-Video reklamları

-Gmail'de yayımlanan GPS reklamları

Mecralarında da Google reklamları yer almaktadır

Google Reklamları İle İşinizi Nasıl Büyütebilirsiniz ?

-Google reklamları ile tıklanma adedinizi ölçümlediğiniz gibi sitenize olan dönüşümleri takip ederek performansınızı ölçümleyebilirsiniz.

Bunun için reklamlarınızı sitenizin özel tasarlanmış sayfalarına yönlendirmeniz daha doğru olacaktır. Bu sayfada önemli olan müşterinize reklamınızda ilettiğiniz mesajı ve vadettiğiniz hizmetleri net bir şekilde anlatmak ve onları almaya teşvik edecek atışlarda bulunmak. Google reklamları ile gelen ziyaretçileri yönlendiğiniz bu sayfaya ilk ziyaretlerinden sonra gelen kişilere reklam göstermek için filtre de koyabilirsiniz.

-Google Görüntülü Reklam Ağından faydalanmalısınız. Çünkü görüntülü reklam ağında göstereceğiniz, iyi tasarlanmış bir görselle hedef kitlenize kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz. Faklı görseller sayesinde birçok farklı sitenin, birçok farklı bölümünde yer alma imkanınız olacaktır. Bunun dışında müşterilerinizi görüntülü reklam ağında hedeflerken isterseniz belirli bir web sitesini, isterseniz sitenizi önceden ziyaret etmiş kişileri yeniden hedefleyerek ya da belirli anahtar kelimeleri ya da başlıkları içermesine göre onlara ulaşabilirsiniz

-Yukarıda belitilen Anahtar Kelime – Metin Reklamı – Reklamlarınızı yönlendirdiğiniz sayfa üçlüsünün uyumluluğuna önem gösterin. Google arama reklamlarında bunların uyum içerisinde olması çok önemlidir. Şöyle düşünün müşterinizin arama sonucunda kullandığı anahtar kelime sizi kullanıcıya gösterecek, metin reklamınız ile siz kendinizi kullanıcıya anlatacak ve kullanıcı reklamınıza tıklaması sonucunda sitenizde varış sayfasına ulaşacak. Bu nedenle bunların birbiri ile uyum içinde olması hem kullanıcınıza olumlu bir deneyim yaşatmanızda hem de Google’ın, reklamınızın kalitesini anlamasında önemli bir ölçüt olacaktır.


Google Reklam Stratejiniz Nasıl Olmalıdır ?

Şayet satılacak bir ürün ise ve fiyat olarak piyasanın altında ise mutlaka reklamda fiyat belirtmelisiniz. Aksine amaç satış yapmak değil de ziyaretçi toplamak ise konu hakkındaki tüm anahtar kelimeleri kullanın. Nokta atışı ile satış yapmak istiyorsanız anahtar kelimeleri özelleştirmelisiniz. Örneğin kitap satıyorsanız kitap araması yerine Kitap satışı, Kitap Satan Yerler, Kitapçı, Ucuz Kitapçı gibi özelleştirilmiş anahtar kelimelere yoğunlaşın. Ayrıca reklam bütçenizi iyi belirlemeli 3 gün reklam yayını yapıp 27 gün boş kalacağına bütçeyi 1 aya yayın ve zaman zaman bile olsa reklamlar yayında kalsın.


Google reklamları nasıl verilir veya Google reklamı vermek istiyorum diyorsanız (Google Ads) öncelikle bir Google hesabınızın bulunması gerekmektedir.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

3505