Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
Google Adwords
Google AdWords, Google’ın Google Arama Motorunda ve bağlı sitelerinde ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlamanıza yardımcı olmak için geliştirdiği, insanlar teklifinizle ilgili kelime öbekleri aradığında görünen yerleştirilmiş bir metin reklamı kullana

Google Adwords

Google AdWords, Google’ın Google Arama Motorunda ve bağlı sitelerinde ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlamanıza yardımcı olmak için geliştirdiği, insanlar teklifinizle ilgili kelime öbekleri aradığında görünen yerleştirilmiş bir metin reklamı kullanarak bu sistem görünür. “sponsorlu bağlantı” olarak.

Sistem bir "tıklama başına ödeme" sistemidir, bu, reklamınızın bir dizi kelime öbeği için teklif vererek nerede görüneceğini belirleyebileceğiniz anlamına gelir, ancak yalnızca bir web reklamı sonucu birileri reklamınızı tıklarsa teklif ettiğiniz tutarı ödersiniz arama, yani tıklama başına ödeme! Reklamlar, bir başlık satırı, iki kısa tanımlayıcı satır ve bir web sitesine veya belirli bir web sayfasına giden URL bağlantısını içeren kısa bir metin reklam biçimini alır. Reklam, görünmesini istediğiniz kararların sayfasında görünecektir.

Örneğin, bir arama sonucu için Google’ın 1. sayfasında. Reklamlar, organik arama motoru sonuçlarının üstünde ve sağında görünür. Ayrıca, teklif ettiğiniz tutara göre, reklamınızın görüneceği sayfada hangi konumda olabilirsiniz. Kabaca bu bir ifade için ne kadar fazla teklif verirseniz, reklamınız Google Sonuç’ının 1. sayfasında görünür. Araştırmalar, web kullanıcılarının% 87'sinin arama motoru sonuçlarının 1. sayfasını taramadığını gösteriyor. Ek olarak, web sitenizin bir sayfada görünmesi daha yüksek olur, web kullanıcıları sayfanın üstündeki reklamları / arama sonuçlarını tıklamayı tercih ettiği için web sitenizi daha çok ziyaretçiye yol açar.


Google Adwords Neden Kullanılmalı ?

Artık bir web sitesine gelen ziyaretçi türleri arasında bir fark olduğu açıkça görülüyor: “göz atma trafiği” veya bir arama motorunda organik sonuçta bir web sitesi bulmuş olan ziyaretçiler, doğrudan Google AdWords’ten gelen trafiğe farklı davranıyor “Tıklama trafiği başına ödeme”. Bunun nedeni basittir: organik sonuçlarda gezinmek yoluyla trafik sık sık, tıklama başına ödeme yoluyla yapılan trafiğin bir reklamı tıkladıklarında, bunun sadece bir reklam olduğunu ve reklamın bir şey için olduğunu bildiği bilgileri aramaktır. Bir ürün ya da hizmet olsun olmasın, satın almak istiyorlar ve satın almak istiyorlar. Bu nedenle, Google AdWords’ten belirli hedefli ziyaretçiler yerine, tarama yoluyla milyonlarca ziyaretçiye ihtiyacınız yoktur

Yorumlar (0)

Soru Cevap

6659


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.