Kursistem 17-06-2017


E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret sanal dünyada yapılan elektronik ticarete verilen isimdir. Mal ve hizmetlerin online ortamda satışa sunulması amacıyla kurulan web siteleridir. Peki bir online mağazaya sahip olmak için gerekli olan kriterler nelerdir? Bunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sanal mağazanızın olabilmesi için gerekli olan ilk kriter tabiki yasal olandır. E-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız bir şirket sahibi olmanız gerekir. Siteniz üzerinden yapacağınız satışları faturalandırmanız ve vergi ödemekle yükümlü olmanız gerekmektedir. Ayrıca yapılan alışverişlerde önemli bir nokta olan ödeme şeklini de unutmamak gerekir. Gerekli olan tüm evraklar ve şartlar sağlandıktan sonra sanal pos başvurusu yapmanız gerekmektedir. Havale, eft ve kapıda ödeme şekli gibi kriterleri de yerine getirmek için bankalarla olan işlemlerinizi tamamlamanız ve ürünlerin alıcısına ulaştırılması aşamasında bir kargo şirketiyle anlaşmaya varmanız gerekir. Bu kısım işin yasal boyutu. Peki bir e-ticaret sitesine sahip olmak için başka neler gereklidir? İnternet dünyası kullanıcı rakamları göz önünde bulundurulduğu zaman büyük bir pazar. Bu pazarda ne satacağınıza çok iyi karar vermiş olmanız gerekir. Ürün çeşitliliği ve kalitesi alıcıyı sizin sanal mağazanıza çekmeniz açısından önemlidir. Bu büyük pazarda müşterilerin size ulaşmasına ve sizden alışveriş yapmasına neden olacak bir e-ticaret sitesi kurmak diğer tüm kriterlerin en önemlisidir. Çünkü müşterilerin sizin mağazanızdan alışveriş yapması için tasarımı iyi, ilgi çeken ve arama motorlarında üst sıralarda çıkabilecek bir web sayfası olması gerekir. Bunu size sağlayacak olan ise Kursistem Bilişim Teknolojileridir. Kursistem web sitesi tasarımı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız tıklayınız.

E-ticaret dünyasında bir numara olabilirsiniz. İyi tasarlanmış bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanuz lütfen bizimle irtibata geçin.

5105

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç