Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
Dijital Pazarlamanın Önemi
Her gün çevrimiçi olan kişilerin sayısının arttığı gerçeği ile günümüzde internetin ne kadar erişilebilir olduğu görebilmekteyiz. Böyle bir trafikte dijital pazarlama nedir ? Nasıl yapılır ?

Dijital Pazarlamanın Önemi

Her gün çevrimiçi olan kişilerin sayısının arttığı gerçeği ile günümüzde internetin ne kadar erişilebilir olduğu görebilmekteyiz. Böyle bir trafikte dijital pazarlama nedir ? Nasıl yapılır ?

 internet kullanımı sadece son üç yılda% 5 arttı. Bununla beraber insanların alışveriş yapma ve satın alma şekilleri de değişti - yani çevrimdışı pazarlama eskisi kadar etkili değil. Pazarlama her zaman hedef kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurma konusunda olmuştur. Bugün, bu onlarla zaman geçirdikleri yerlerle tanışmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

Dijital pazarlama, elektronik cihaz veya internet kullanan tüm pazarlama çabalarını kapsar. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterilere bağlanmak için arama motorları, sosyal medya, e-posta ve diğer web siteleri gibi dijital kanallardan yararlanır.

 Bir İşletme Dijital Pazarlamayı Nasıl Tanımlar?

Dijital pazarlama, zamanlarının çoğunu harcadıkları müşterilerle bağlantı kurmak için çeşitli dijital taktik ve kanalların kullanımı ile tanımlanır: çevrimiçi. Web sitesinin kendisinden bir işletmenin çevrimiçi markalama varlıklarına - dijital reklamcılık, e-posta pazarlaması, çevrimiçi broşürler ve ötesi - "dijital pazarlama" şemsiyesi altında kalan bir dizi taktik var. En iyi dijital pazarlamacılar, her dijital pazarlama kampanyasının genel hedeflerini nasıl desteklediğinin net bir resmine sahiptir. Pazarlama stratejilerinin hedeflerine bağlı olarak, pazarlamacılar emrindeki ücretsiz ve ücretli kanallar aracılığıyla daha büyük bir kampanyayı destekleyebilirler.

Örneğin bir içerik pazarlamacısı, yakın zamanda oluşturulan yeni bir e-kitaptan müşteri adayları oluşturmaya yarayan bir dizi blog yazısı oluşturabilir. Şirketin sosyal medya pazarlamacısı bu blog yayınlarının, şirketin sosyal medya hesaplarındaki ücretli ve organik postalar aracılığıyla tanıtımına yardımcı olabilir. Belki e-posta pazarlamacı, e-kitabı indirenleri şirket hakkında daha fazla bilgi göndermek için bir e-posta kampanyası oluşturur.

Dijital Pazarlama Taktikleri

SEO

Bu, web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında "daha yüksek" bir sıralamaya yükseltmek ve böylece web sitenizin aldığı organik (veya ücretsiz) trafik miktarını arttırmaktır. SEO’dan yararlanan kanallar web siteleri, bloglar ve Infographics’i içerir. İçerik pazarlama

Bu terim, marka bilinirliği, trafik artışı, potansiyel müşteri oluşturma ve müşteri yaratma amacıyla içerik varlıklarının oluşturulmasını ve tanıtımını ifade eder. İçerik pazarlama stratejinizde rol oynayabilecek kanallar şunlardır:

-Blog Gönderileri

-E kitaplar ve teknik incelemeler

-İnfografikler

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Bu uygulama, marka bilinirliğini artırmak, trafiği artırmak ve işiniz için potansiyel müşteriler oluşturmak için markanızı ve içeriğinizi sosyal medya kanallarında tanıtır.


 


 


 


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

8033


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.