CMS Content Management System | İçerik Yönetim Sistemi
CMS (Content Management System) yani İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelmektedir. Bu yazımızda CMS nedir ve avantajları nelerdir ? Sizin için paylaştık.

CMS Content Management System | İçerik Yönetim Sistemi

CMS (Content Management System) yani İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelmektedir. Bu yazımızda CMS nedir ve avantajları nelerdir ? Sizin için paylaştık.

CMS, web sitesi geliştirmede kullanılan oldukça popüler bir sistem ve bu sistem içerikleri yazılım dili veya kod kullanmadan yönetmeye yarar. Bir başka ifade ile bir web siteniz var ve sitenize yeni içerikler eklemek istiyor ancak kodlama bilmiyorsunuz sorun değil CMS sayesinde bu mümkün. Sağladıkları kolaylıklar sayesinde CMS, birçok işletme, haber siteleri, alışveriş siteleri, bilgi sektörü, ticari kuruluşlar veya bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

CMS sayesinde önceden inşa edilen bir web sitesi platformunun arka yüzüne ulaşmak ve kaliteyle oluşturulmuş bir CMS aracılığı ile web sitesinde değişiklikler yapmak, yeni içerik eklemek veya var olan içeriği silmek çok kolay olmakta. Şirketlerin sadece çalışanlarının erişim sağlayabildiği kendine özel yaptırılmış CMS’leri olduğu gibi, internet aleminde tüm kullanıcıların erişebildiği CMS esas alınarak tasarlanmış web siteleri de bulunmakta. Birçok forum sitesini buna örnek verebiliriz. Birçok kulanıcıya sahip olan WordPress ise bunun en büyük örneğidir. WordPress, kullanıcıların WordPress platformu üzerinden kodlama yapmadan kendi sitelerini oluşturabilmelerine ve bu sitelere istedikleri içeriği kodlama yapmadan yüklemelerine olanak sağlar.

CMS Neden Tercih Edilir?

CMS, web sitenizi dinamik olarak yönetmenizi sağlayan, sayfalar ekleyip çıkarmanıza, resim, video gibi medyaları sitenize yüklemeye olanak sağlayan web sitenizin arkasında çalışacak dinamik bir sistemdir. Herhangi bir programlama ve dizayn bilgisine sahip olmadan web sitenizi güncelleyebilmenize olanak sağlar.

CMS, ortak çalışma gerektiren ortamlardaki iş akışını yönetmeyi sağlayan işlemler bütünüdür. Bu işlemler manuel ya da bilgisayar tabanlı olabilir.

Kullanıcılar arasındaki iletişim arttırır.

Rapor yazma kolaylığı sağlar.

Verinin kolay saklanmasını ve okunmasını sağlar.

Kullanıcı detayları kolaylıkla kontrol eder, istediği bilgiyi görüntüleyebilir ve düzenleyebilir.


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4035


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.