Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
Blogunuz İçin Kaliteli Geri Dönüşler Almanın Yolları
İçeriğiniz faydalı ve eğlenceli ise, insanlar size bağlantı (backlink) vermekten de mutluluk duyacaktır. Peki, blogunuz için kaliteli geri dönüşler nasıl alabilirsiniz ?

Blogunuz İçin Kaliteli Geri Dönüşler Almanın Yolları

İnsanların sizinle bağlantı kurmasını istiyorsanız, onlara bir sebep vermelisiniz. En iyi sebep ise harika bir içeriktir. İçeriğiniz faydalı ve eğlenceli ise, insanlar size bağlantı (backlink) vermekten de mutluluk duyacaktır. Peki, blogunuz için kaliteli geri dönüşler nasıl alabilirsiniz ?


Harika Bir Makaleyi Nasıl Oluşturabilirsiniz ?

-İçerik Başlığı ; ziyaretçinizin dikkatini verdiği ilk kısım başlıktır. İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun eğer başlığınız ilgi çekici bir başlık değilse, birçok kişinin yazınızı okumaması söz konusudur. SEO'ya göre başlıkta kullanacağınız karakter 55 ile 65 arasıdır ve yazı başlığının H1 etiketi ile yazılması gereklidir.

-Yazınızın ilk paragrafı içeriğinizin özeti olmalıdır ve bunu anahtar kelimeyi kullanarak yapmalısınız. İlk paragrafta H2 etiketi kullanmalısınız.

-Görsel ; Görsel başlık kadar etkilidir. Bu yüzden kullandığınız yazı görseli dikkat çekici ve yazıya uygun bir görsel olmalıdır. Size at görseller SEO açısından size puan kazandıracaktır. Yazı içinde yazıyı da pekiştirmek için kullancağınız görseller okuyucunun içeriğe odaklanmasına katkı sağlar. Google botları yazılarınızı taramak için sitenize geldiğinde, kullandığınız görselleri tam olarak tanıyamaz. Bu yüzden resimlere başlık ve açıklamalar eklenmelidir ki siteyi tarayan botlar resimleri de tanıyabilsin.

-Yazı Uzunluğu ; Birçok uzman ideal kelime sayısı konusunda farklı düşüncelere sahip olsa da bunların ortalamasını aldığımızda ancak yaklaşık bir rakam vermek mümkün hale getirilebilir. Bir yazının kaliteli ve özgün olmasının yanı sıra uzunluğu (yoğunluğu) da önemlidir. Kaliteli bir yazıda kullanılan ortalama kelime sayısı 500 ile 800 arasındadır. Fakat kelime sayısının 300-400 arası olduğu durumlarda yazının kalitesiz olduğunu söylemek doğru olmaz. Bunlar sadece ortalama rakamlardır.

-Yazı içinde çeşitli yönlendirmelerle kullanıcının yazıya odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Bu, içeriğiniz ile ilgili başka bir yazıya link vermek olabilir veya okuyuculara soru sorarak yorum yapmalarını sağlamak olabilir.

Buraya kadar olan açıklamamız aslında teknik olarak yapmanız gerekenlerle ilgili. Gelin bir de bakalım makalenizi sonuna kadar okutmak için neler yapabilirsiniz ?

 -İçeriğinizin okunmasını kolaylaştırın. Kısa, basit cümlelerle yazın. Biçimlendirme, başlıklar, resimler ve diğer çoklu ortam ekleyerek makalenin daha az tıknaz görünmesini sağlayın.

-Benzersiz bir açıya sahip. İnternette bugün çok fazla içerik var. Makalen nasıl göze çarpacak? Makale içine yetki verin. İnsanlar bu konuda yetkili olan insanlardan öğrenmek ister. Eğer siz tam yetkili değilseniz, daima uzmanlarla röportaj yapabilir ve teklif verebilirsiniz.

-Gönderinizi yayınladıktan sonra, sosyal yardım e-postaları göndermenin zamanı geldi. Ulaşılması gereken iyi bir grup, aynı konuda makaleler yayınlayanlardır. Daha önce bu konuda yazdıkları için yayınınızı görmekle ilgilenmeleri olasılığı daha yüksektir.

 -Bu kişileri bulmak için makalenizin konusunu Google’a girin (varyasyonları denemeyi unutmayın!). SERP’lerde görünen makalelerin listesini toplayın

-Alternatif olarak, BuzzSumo gibi bir araç kullanabilirsiniz.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

-Broken link building yöntemini kullanın

-Rakiplerinizin geri bağlantılarını çoğaltma

-Köşe taşı makaleleri oluşturma

-Misafir blogunu başlat

-Web dizinlerine gönder


 


 


 


 


 


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

289


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.