Blog Yazılarında Görsel Nasıl Hazırlanmalı ?
Web sitenizde ürünlerinizin, hizmetlerinizin tanıtımı için ve marka bilinirliğinizi artırmak için blog yazmanız önem arz ederken, blog yazılarında görsel nasıl hazırlanmalı ?

Blog Yazılarında Görsel Nasıl Hazırlanmalı ?

Web sitenizde ürünlerinizin, hizmetlerinizin tanıtımı için ve marka bilinirliğinizi artırmak için blog yazmanız önem arz ederken, blog yazılarında görsel nasıl hazırlanmalı ?


Sadece yazıların yer aldığı bir web sitesi ya da bir blog sizi asla yazılış amacınıza ulaştırmaz. Bu nedenle görselliğin yeri ve önemi de ayrıdır. Dikkat çekici bir görsel tasarım bazen sayfalarca yazılan bir içerikten daha çok ilgi çekmektedir. Estetik, dikkat çekici bir tasarım ile beraber web üzerinden daha iyi deneyimler yaşayabilir, renkler, fontlar sayesinde ziyaretçileriniz ile etkileşiminizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Yazılarınızı amaçladığınız doğrultularda ziyaretçilerinize aktarabilmeniz için görsel tasarımınız önemlidir.


Eğer tasarımı tutarsız olan bir web sayfasına sahipseniz ziyaretçileriniz sitenize girdiği zaman karmaşık bir görüntüyle karşılaşacak ve sizce bu nedenle sayfanızda ne kadar süre kalabilirler ? Klişelerden uzaklaşıp ilgi çekici görseller bulmak ve seçmek bu noktada oldukça önemlidir. Seçtiğiniz görsel tıklamaya teşvik eder veya kitlenizle temas etmek için size çok önemli avantaj sağlar. Bir blogda paylaşılan her yazının bir görsele ihtiyacı vardır. Yazmayı bitirdikten sonra kullanacağınız görseli planlanlamalısınız ve görseliniz içeriğinizle tam anlamı ile örtüşmeli.

Web sitenizi tasarlarken ilk izlenim için çok kısa bir süreniz olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Görsel tasarım sonucunda ilk temas ne kadar iyi olursa ziyaretçiler o kadar web sitesinde kalacaktır. Web sitesine gelen ziyaretçiler, ayrıca tasarımın herhangi bir bölümünü beğenmediklerinde de sitenizden takdir edersiniz ki çıkarlar. Yani web sitenizin sadece ana sayfası değil, arayüz ya da kategorilerine de özen göstermeniz çok önemlidir. En iyi görsel tasarım, unutmayın ki ziyaretçiye öncelikle güven vermelidir.


 

.


 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4556


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.