Backlink Nedir

Backlink Nedir

  SEO hizmeti alan bir kişinin muhtemelen tercih edeceği bir link çalışmasıdır. backlink, site dışında yapılan link çalışması olup kurulan web sitesini google de yükseltmek isteyenler tarafından çok tercih edilir. aslında backlink oldukça kritik bir konudur şöyle ki backlink, bir başka sitenin sizin kurmuş olduğunuz siteyi referans gösterir. ne kadar çok web sitesi size özel kurulan web sitesini referans gösterir ise kullanıcı size ait olan sitenin daha kurumsal ve özgün olduğu kanaatine varır. çünkü bir sitenin bir başka siteyi referans gösterebilmesi için referans gösterilen sitenin o denli değerli ve kaliteli bir site olması gerekmektedir. bu referans gösterme işini yani backlinki seo uzmanları siteyi tanıtmak ve geniş kitlelere ulaşmak için sıklıkla kullanmaktan çekinmezler.

  backlink kuralları önceden belirlenmiş olup nasıl ki oluşturulan sitelerin google de  sıralama kuralları değişiyor ise backlink kuralları da değişim göstermektedir.dolayısıyla her zaman için geçerli olan bir backlink kuralı yoktur.


Backlink den bahsedelim. 

  • alt metin, ana metini tamamlayıcıdır ve seo hizmetinde oldukça önemlidir. eğer konulan görsel açılmayacak olursa görsel hakkında bilgi vermelidir.
  •  edu veya .gov uzantıları alınan backlinkler oldukça güvenlidir ve genellikle bunlar tercih edilir.
  •  link alınan bir sitenin authority ( link alınan alan adının güvenirliği) sıralamayı olumlu ya da olumsuz etkileyebileceğinden önemli olmaktadır.
  • kullanıcı yorumlarına sitede yer vermek siteye olan güveni arttırmaktadır.
  • genel olarak sayfa içeriğine eklenmiş linkler sayfanın alt ya da yan taraflarına eklenirler ki buralarda kullanılması kullanıcının dikkatine takılma olasılığı daha güçlüdür.

 

Paylaş:
7349