mehmet yetim 01-02-2017


 Arama motoru optimizasyonu ( SEO- Search Engine Optimiation) oluşturulan sitenin içeriği ile alakalı konularda, arama motorundan yapılan aramalarda siteye ziyaretçi akışını sağlayan ve üst sıralarda görünmesini sağlayacak Web sayfaları oluşturma işlemidir. sitelere yüklenen yazılar ve içerikler sayesinde güncellenen siteler, arama motoru ve Web adreslerinin listesinde aranan içeriğe uygun olarak, aynı konuyla alakalı oluşturulmuş diğer sitelerle yapılan sıralamalarda öncelik elde etmek ve ön sıralarda yer almak için kullanılır.bu sıralama sayesinde hem site sahibinin sitesindeki tıklama oranını fazlalaştırabilir hem de arama motorunu kullanan kişinin en güncel siteye ulaşması sağlanır.

 Arama motorlarının çalışma prensipleri çok kuvvetli işlem gücüne sahip bilgisayarlarda çalışan özel programlardır. bu bilgisayarlar bilinen bilgisayarlar gibi değil çok daha gelişmiş bir donanıma sahip olup bağlantıları çok hızlıdır. bizler aradığımız konuyla alakalı bir kelime yazıp arama düğmesine bastığımızda arama motoru kendi veri tabanındaki bilgileri tarar. konuyla alakalı tüm siteleri ekranımızda sıralar. SEO nun amacı ise bu arama sırasında ilk sayfa ve ilk sayfaya yakın sayfalar içinde kurulan sitenizin yer almasını sağlamaktır. peki bu ilk sıralarda olmak ne işe yarar.

 Çok sayıda ve nitelikli ziyaretçi kazandırıp ziyaretçiler arama sonuçları ile geldikleri için hizmeti gerçekten talep eden kişilerdir. sektörel araştırma ve çalışmalar yapan firma ve kuruluşlar öncelikler ilk sayfadaki firmalar ile görüşülür dolayısıyla arama motorlarında son sıralarda yer alan sitelerin aldıkları verim düşüktür.bunu göz önüne alırsak arama motorları firmaların prestijini de arttırır. birden fazla arama seçenekleriyle oluşturulan başlıklar sayesinde hizmeti talep eden en geniş kitleye ulaşmasını sağlar.

 Sizlerde firmanızı tanıtmak ve geniş bir müşteri kitlesine hitap etmek için seo hizmeti veren firmayla anlaşıp sitenizi sürekli güncel kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sanal mağaza içeriğinizin, arama motorlarında eksiksiz indexlenmesi ve anahtar kelime aramalarında üst sıralarda sonuç verebilmesi amacıyla sunduğumuz reklam ve optimizasyon hizmetleridir. 

Arama Motor Optimizasyonu kapsamında yapılan çalışmalar;

- Google Sitemap çalışması.

- Anahtar kelime analizleri.

- Site meta etiket ve anahtar kelime düzenlemeleri.

- Google Analytics bağlantı ve analizleri.

- Google Adwords reklam danışmanlığı.

- Link popülarite arttırmı.

 

7430

Kursistem Nasıl Çalışır

İdeal Bir Proje

Güzel Bir Tasarım

Performanslı Yazılım

Güvenlik ve Yazılım Testi

Güzel Sonuç