Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
Arama Motorlarında İlk Sırada Yer Almak
Arama motorlarında ilk sırada yer almanın avantajlarını bizlerle birlikte yaşayabilirsiniz. Sizleri sektörünüzde lider yapmayı hedefliyoruz.

Arama Motorlarında İlk Sırada Yer Almak

Arama motorları her geçen gün daha da geliştirdiği arama algoritmaları ile kişilerin aramak istediklerini en kısa sürede ve doğru sonuçlar ile vermektedir. Böyle olunca google'da ilk sıralarda görülmek isteyen bir çok marka ve firmalar bulunmakta peki Arama motorlarında ilk sırada olmanın avantajları nelerdir ?

-Müşteri Kazandırır

Arama motorları üzerinden yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan sitelerin tıklanma oranları alt sıralarda yer alan sitelere göre daha fazladır. Eğer mevcut sitenizde kullanıcı için gerekli olan tüm bilgiyi, ürünü barındırabiliyorsanız kullanıcı her istediğini sitenizde buluyorsa google arama sonucunda ve sizin altınızda bulunan herhangi bir siteye girmez ve sizin siitenizde daha fazla kalır. Örneğin ofis mobilyaları satışını yaptığınız bir mağazanız var. Müşteri, mağazanızın dış görüntüsü, vitrin dekoru, ilgi çekici bir kaç ürünü ya da kampanyalarınızı belirttiğiniz renkli dekorunuzla sizi farkeder. Bu durumla web sitenizi kıyaslama yaparsak bu sitenizin tasarımı, sitenizin hızı, sitenizde ürün ararken sağladığınız kolaylıkları vs. gösterir. Müşteri mağazanıza girdiğinde ürün çeşitleriniz ile alternatifler sunabiliyor, farklı ödeme yöntemleri ile kolaylık sağlayabiliyor, ürününüzü tüm özellikleri ve ayrıcalıkları ile tanıtabiliyor ve kaliteli ürünleriniz ile profesyonelce hizmet sunabiliyorsanız müşteri artık müşteriniz olmaya daha yakın. Bu durumla da web siteniz arasında bir kıyaslama yaparsak kullanıcı sitenizin ana sayfasından ürünlerinizin bulunduğu sayfalarda ürünlerinizi incelediğinde ürün özelliği içeriğine, ürün açıklaması içeriğine özellikle son dönemlerde satış düzeyinde çok etkisi olan yorumlar kısmına bakar eğer bütün bunlar onu tatmin edecek derecedeyse ödemeye geçer. Ödeme yöntemlerinde 2 den fazla sunduğunuz ödeme alternatifleri, kargo kolaylığı gibi yaklaşımlarınız ile müşteri artık müşteriniz olur.

-Düşük Bütçe İle Reklam

Arama motorlarında ilk sırada yer alarak oldukça uygun bir bütçe ile reklamınızı yapmış olacaksınız.

-Yeni Müşteri Kitlesi

Yeni bir müşteri kazanmanın da Arama motorlaırnda ilk sırada olmanın avantajları arasında olduğunu söyleyebiliriz. İlk sıralarda yer alan web sitesi daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edileceği için arama sonuçlarında üst sıralarda olmanın en büyük avantajı yeni müşteri ziyaretlerinin olmasıdır. Aynı hizmeti veya ürünü sunan yüzlerce site arasından arama sonuçlarında üst sıralarda olmak için SEO Uzmanı tarafından SEO çalışması yapılması gerekmektedir.

Yorumlar (0)

Soru Cevap

5172


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.