Anahtar Kelime Analizi

Anahtar Kelime Analizi

  Seo hizmeti dışarıdan kolay olark gözükse de yeterli çalışma yapılmadığı taktirde bir birikim olmayacağından siteniz için bir katkı sağlamayacaktır. tüm anahtar kelimelerin analizlerini ölçümlendirmek oldukça zaman gerektiren bir iştir ve tecrübe gerektirmektedir. seo analizi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı başlıklar bulunmaktadır. bunlar;
– Domain (alan adı) seçimi
– Domain ve anahtar kelime uyumu
– Anahtar kelime analizi
– Rakip sitelerin incelenmesi
– Strateji planlaması
– Çalışma planının hazırlanması ve uygulama
biz bu yazımızda anahtar kelime analizinden bahsetmeye çalışacağız.
  Anahtar kelime analizi yaparken öncelikle Google Adwords kelime planlayıcı ilk bilgiler için size rehber olabilmektedir.bir kelimeyi arattığınızda Google yaklaşık  ifadesi ile başlayan rakam bize rakip sayınızı verir.bu anahtar kelimemizin aramasını yaptıktan sonra Google tarafından size sunulmaktadır.
örneğin kelime analiziyle bir arama yapacak olursak güncel olarak 35 milyon sonuç karşımıza çıkmaktadır.bu çıkan sayfaların % 80 e yakını etiket sayfalarını kapladığı yerdir. geriye kalan % 20 lik kısın sizin rekabet edeceğiniz siteler anlamına gelmektedir.
  Rekabet müşteri yoğunluğunu arttırmak ve geniş kitlelere hitap etmek için önemli bir etkendir. sizlerde iyi bir seo hizmeti için bizlere ulaşarak aynı sktörde bulunan rakiplerinizle rekabetinizde yardımlarımızdan yararlanabilirsiniz. 

Paylaş:
9353