Web Tasarım I İnternet Reklamcılığı I SEO I KUR SİSTEM
SEO Adımları | İçeriği ve Otoriteyi Geliştirme
SEO aşamalarından biri de içeriği ve otoriteyi geliştirme aşamasıdır. Bu aşamada dikkat etmeniz gerekenleri sizin için yazdık.

SEO Adımları | İçeriği ve Otoriteyi Geliştirme

SEO aşamalarından biri de içeriği ve otoriteyi geliştirme aşamasıdır. Bu aşamada dikkat etmeniz gerekenler;

 1-Arama motorları için değil, insanlar için içerik yazın.

Birçok kişi, sadece arama motoru botlarının SEO için önemli olduğunu düşünerek hata yaparlar. Aslında botlar için yaptığınız işi temel hazırlık olarak düşünmelisiniz. Örneğin insanları doğum gününüze davet ettiniz, davetiyeler gönderdiniz ve herkesin yeri ve zamanı bildiğinden emin oldunuz. İnsanların gerçekten ortaya çıkmasını ve eğlenmelerini - ve sitenizi sıralamada daha üst seviyelere çıkarmasını istiyorsanız - gerçek ziyaretçilerin hoşlandığı bir içerik oluşturmanız gerekir. Kullanıcıya yardım etmeyen bir paragraf yazarsanız, silin.

 2-Nesnel ve dürüst olun.

Bazı müştrileriniz hizmetleriniz veya ürünleriniz konusunda olumsuz yorum yapabilir ya da "kötü" olduğunuzu söyleyebilirler. Böyle bir durumda birçok kişi sitenize dönecek ve içeriğiniizn dengeli ve objektif görürlerse arkadaşlarına önerecektir.

 3-Mobil kullanıcılar ve gündelik tarayıcılara hitap edin.

Telefonlar ve tabletler, her yıl internette gezinme izleyicilerinden daha fazlasını oluşturur. Web sitenizi küçük bir ekranda görüntülemeyi deneyin ve deneyimi nasıl geliştirebileceğinizi düşünün. Resimler ve video içeriği bir metin duvarından çok daha fazla dikkat çeker. Derinlemesine içeriği koruyun, ancak sayfanın en iyisi kancası olarak kullanmayın.

4-Bağlantıları Cezbedin

Alanınızda, özellikle de bir blog topluluğundaki kişilerle bağlantı kurarsanız, doğrudan bağlantılar isteyebilirsiniz. Daha yaygın olarak, haber kuruluşlarının ve saygın blogların değerli bulduğu içerik oluşturmanız ve içeriği keşfetmeleri ve bunlarla bağlantı kurmaları için yeterli varlık göstermeleri gerekir. Yararlı bir tavsiye veya cezbedici bir kişisel hikaye olsun, kimsenin sahip olmadığı içeriği düşünmeye çalışın.

 5-Otorite kazanın 

Kendi alanınızda bir otorite olmak size sıralamada saygın bir yer kazandıracak. Yukarıdaki adımların tümü, uzun vadede bunu başarmaya yardımcı olacaktır.

 

 

Yorumlar (0)

Soru Cevap

4863


Tüm Dünya Kullanıcılarına Hitap Eden Teknoloji
Yararlanmak istiyorsanız hemen arayın.