Uzman Seo

Google'ın algoritmaları sürekli değişiyor, bu nedenle SEO sıralama faktörlerine güvenemezsiniz.

Google'ın algoritmaları sürekli değişiyor, bu nedenle  SEO sıralama faktörlerine güvenemezsiniz.  Yalnızca bir makine-öğrenme yapay zeka sistemi olarak da adlandırılan mobil ilk kullanıcı deneyimi, geri bağlantı veya Rank Brain gibi birkaç arama sıralaması faktörüne odaklanarak SEO görevlerinizi artırabilirsiniz. Google, bir makine öğrenme yapay zeka sistemi kullanmaktadır. Ancak, SERP'lerde (arama motoru sonuç sayfalarında) yüksek sıralamayı yapmak için, nihai hedefi bilmek ve hatırlamak zorunda olduğunuzdan çok daha fazlası var.
Sıralamaları belirlemek için Google tarafından kullanılan 200'den fazla Google Faturalandırma Faktörü vardır. SEO, Google sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olur ve doğru yapıldığı takdirde trafiği artırabilir. Ancak SERP'de ilk 10 sıralamaya girmek için bol miktarda çalışmayı ve hem sayfa içi SEO hem de sayfa dışı optimizasyonu kapsıyor. Bu yazıda 2017'de giderek önem kazanan en önemli faktörleri anlamanıza yardımcı olacağız.
Kalite İçeriği
İçerik hala kral! Içeriğinizin orijinal, kullanışlı ve Google'daki iyi sıralama sıralamasına uygun olması gerekir. Google'ın dışında, arama kalitesi yönergelerine , içeriğin uzunluğuna, sayfanın kalitesi ve dolayısıyla sıralamaları için hayati bir kriter olarak bahsediliyor. Dolayısıyla, daha fazla kelime içeren içerik daha geniş bir alanı kapsayabilir ve daha kısa makalelere tercih edilir. Aynı sitedeki yinelenen İçerik'in sitenizin arama motoru görünürlüğünü olumsuz olarak etkileyebilecek hiçbir özdeş içeriğin bulunmadığından emin olun.
Okuyucularla bağlantı kurmanın en iyi yolu, "siz" ve "sizin" gibi sözcükleri kullanarak ikinci kişiyi yazmaktır. Bu, anı yazdıkça daha erişilebilir kılan basit fakat etkili bir tekniktir. Ayrıca, içeriğinde, görsel örneklerde, çizelgelerde ve referanslarda destekleyici gerçekler ve referanslar olmalıdır
Kalite Linkleri
 web sitenize bağlantılar kurmak söz konusu olduğunda,  linkler bol olan yüksek merci web sitelerine birkaç bağlantı sahip daha iyi olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Unutmayın, kalite güvenli yol ve uzun vadedeki en etkili yoldur. Bu nedenle, büyük içeriğin sağlanması için bağlantıların kazandırılmasını sağlayın. Google, yüksek kaliteli içeriği seviyor ve potansiyel olarak spam mesaj gönderdiğiniz zamanlara kıyasla benzersiz ve kaliteli içerik oluşturarak arama motorlarıyla iyi bir ilişki sürdürüyorsunuz.
Konuk gönderme, bugün yüksek kaliteli gelen bağlantılar oluşturmak için harika bir yoldur. Ana anahtar kelimelerdeki bağlantıları kaydırmaya çalışın. Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayınız. Ancak, Google gibi arama motorları, arka bağlantı profilinizdeki çeşitli kaynaklardan farklı türden geri bağlantıların çok yönlü bir karışımını görmek istiyor. Dolayısıyla, bağlantı kurma kalitesi ile bağlantı miktarı argümanı söz konusu olduğunda, bağlantı kurmanın doğru yol olduğu net bir cevap var. Bir grup bağlantı pazarlamacısına ulaşmak için size karşı bir yere düşebilecek düşük kaliteli geri bağlantılar kurduğu varsayılmıştır.

Sıralanmamış listeleri olan mobil siteleri masaüstü sitelerinden daha cömertçe ödüllendiriyor, çünkü düzgün bir şekilde organize edilmiş bir liste taraması kolaydır. Dolayısıyla, mobil cihazlara uygun olmayan bir web sitesinin olması artık "Tamam" olmayacaktır.

Öte yandan, AMP veya Hızlandırılmış Mobil Sayfalar, mobil web sayfalarını hızlandırmanın ve yalnızca sıralamalarda değil, tıklama oranları üzerinde de olumlu bir etkisinin olması için bir yoldur. Bunun nedeni, web kullanıcılarının yaklaşık% 40'ında bir sayfayı yüklemek üç ila beş saniye daha uzun sürerse terk edecekleridir. Web siteniz hızlı bir şekilde yüklenmezse, potansiyel müşterileri ve müşterileri rakibinizin web sitesine yöneldikçe kaçıracaksınız. Google, mobil cihazlara yönelik algoritma konusunda mobil sayfalarınızın sayfa hızının önemli bir faktör olacağını belirtti. Burada, Google'ın AMP'nin doğrudan arama motoru sıralama faktöründen biri olmadığını onayladığını açıkça belirtmek çok önemlidir.

Teknik SEO Yönleri

Arama sonuçları söz konusu olduğunda, Sayfa Başı SEO en hayati sıralamadaki faktörlerden biridir. Teknik Yönler Şema İşaretleme, web sitesi hızı, XML Site Haritası, Meta Etiketler, URL yapısı, Görsel optimizasyonu, Semantik Sayfa Biçimlendirme vb. Teknik sayfalardaki SEO öğelerinin her birinin en iyi sonuçları elde etmek için optimize edildiğinden emin olunmasını içerir. Google çok akıllıdır ve alakalı olmayan arama sonuçlarını filtreleyebilir ancak yine de bir web sayfasının içeriğini anlamak için kolay bir yol bulmayı ister. Böylece, web sitenizin hızlı sayfa hızı, net bir sayfa mimarisi, mobil dostu bir deneyim, düşük dosya boyutu ve resim etiketleri, Başlık Etiketleri, Meta Açıklamaları ve H1 Etiketleri olduğundan emin olun. 

Yukarıda bahsedilen şeyleri takip ederseniz, faydalı uzman seo işi almak isterseniz KURSİSTEM i tercih edebilirsiniz.

Paylaş:
6365